19. júna 2024

Nezdá sa to, ale máme už za sebou 250 turnajov! Na ten dnešný nás nedorazilo veľa, ale zato sa objavili kvalitné výsledky. Všetci sa dostali nad 1000 bodov a Jojo s Dušanom opäť prekročili 1300. To už akoby bolo spolu s vyrovnaným výkonomom u nich štandardom. Počtom stoštyridsiatok sa k nim pridal Dano - dal ich 5, čo je jeho rekord. Vo finále si Jojo s Dušanom poradil a pridal deviate víťazstvo. Prekvapil Paľo, ktorý sa prebojoval až na 4. miesto. Víťazka ženskej ligy, Danka, si medzi mužmi uhájila bronz. V lete si od dosiek asi dáme trochu pokoj a pokračujeme na jeseň.

5. júna 2024

Dnes sa nás zišlo menej, tak sme počet hráčov doplnili pivovými pohármi. Základnú časť fantasticky zvládol Jojo, ktorý nemá medzi nami súpera, tak súťaží sám so sebou - snaží sa prekonať svoje rekordy. Bol blízko, ale nezdolal ani tohoročný ani absolútny, hoci urobil len jednu chybu v 5. kole. Aj tak je jeho výkon úctyhodný. Nepodarilo sa mu však udržať sériu víťazstiev za sebou - po štyroch turnajoch mu to zrušil Dano, keď ho vo finále tesne porazil. Výborne však hral aj Dušan, ktorý posunul svoj tohtoročný rekord na 1330 bodov. Medzi ženami kraľovala jedinečná, resp. jediná Hela. O týždeň sa ide do Kloboukov...

29. mája 2024

Posledný májový turnaj nepriniesol žiadne prekvapenie. Základnú časť opäť s prehľadom a 100 bodovým náskom vyhral Jojo, opäť sa dostal za 1300 bodov, a tak ďalej a tak ďalej. Darí sa mu! Takisto si s nám nikto neporadil ani vo finálovej časti (zase dal všetkých na nulu) a získal 4. víťazstvo za sebou... V ženskej lige dlho viedla Hela, ale na záver to dosť poničila a vyhrala Danka. V druhej lige nemal Paľo konkurenciu a zaslúžene získal prvé miesto!

15. mája 2024

Ďalšiu veľku prestávku v turnajoch spôsobili nielen štátne sviatky ale aj najväčší sviatok pre hráčov šúľanej - majstrovstvá sveta vo Francúzsku. O tom ako sme dopadli sa dočítate na inom mieste. Dnes nás opäť poctili návštevou kamaráti z Valašska a odskúšali sme aj 2 nové dosky, ktoré sme kúpili od Holanďanov. Najlepšie sa opäť darilo Jojovi, ktorý sa opäť vo finále stretol s Tonom a opäť vyhral. Získal ďalší tohoročný primát - tri víťazstvá za sebou! V ženskej lige iba o 9 bodov vyhrala Danka a mali sme aj druhú ligu. Barbora tu už dlho nebola, ale dnes ju hravo vyhrala.

24. apríla 2024

Bánovský šúľanec dopadol dobre! Zúčastnilo sa ho opäť veľké množstvo hráčov, aj keď menej ako naposledy, ale bola skvelá atmosféra a o to ide asi najviac. Jednu stredu sme preto vynechali a dnes sa najlepšie darilo v základnej Jojovi a medzi ženami Danke. Vo finále Jojo opäť nezaváhal a bez straty bodu všetkých porazil. Ideálna forma na majstrovstvá sveta... Uvidíme!

10. apríla 2024

Posledná možnosť doladiť si formu pred najväčším slovenským podujatím roka využilo iba 8 hráčov a veľmi vážne to zobral Jojo - vytvoril rekord v počte stoštyridsiatok! A aj tie dve kolá, ktoré sa mu nevydarili boli super. Posunul tak rekord roka - 1398 bodov, ale najviac ho mrzelo, že mu chýbali len 2 body do magických 1400... Skupina jeho prenasledovateľov si udržala tiež pomerne vysoké bodovanie, ale ďaleko za Jojom. Ženskú ligu opäť dala Hela a druhú sme nehrali. Uvidíme ako dopadne Bánovský šúľanec.

27. marca 2024

Dnes sa opäť výborne darilo Jojovi (aspoň v základnej časti) - priblížil sa k svojmu rekordu roka na vzdialenosť 4 bodov. Jediné zaváhanie v poslednom kole, ale to nemohlo ohroziť jeho jasné víťazstvo a obrovský náskok. Horšie to už bolo vo finále, keď ho dosť jasne porazil Dano. Má 2 víťazstvá za sebou a je čas prerušiť ho... V ženskej lige svoju sériu posunula Hela a hrala sa tentokrát aj (rodinná) druhá liga. Zvíťazila skúsenosť nad mladosťou, čiže Martina nad Šimonom.

13. marca 2024

Opäť sme sa vrátili do starých, vyjazdených koľají a opäť sa vrátili aj Valaši. Vysoká účasť dala možnosť vytvoriť aj prechodnú 3. ligu. Takticky ju vyhrala Danka tým, že sa vzdala účasti v 2. lige (bližšia košeľa ako kabát). Druhá liga bola praktický česká (trochu to kazil Paľo, ale aspoň dostáva český dôchodok). Vyhrala ju Marie - druhýkrát - a vlastne jediná v tomto roku! V základnej časti boli výsledky celkom tesné - vyhral Jojo, ale vo finále sa akosi prepadol na 6. miesto. Naopak z ôsmeho sa až na druhé dostala Hela. Mimochodom víťazka ženskej ligy. A zo siedmeho miesta na najvyššie sa nakoniec prebojoval Dano. Celkom chaos!

6. marca 2024

Marec, mesiac knihy, sme začali dosť inak: namiesto dosahovania najvyšších výsledkov bolo cieľom krotiť svoje vášne. To znamená, že v každom kole sme vyžrebovali optimálny výsledok (v tabuľke sú v oranžovom rámčeku). Každý hráč sa potom musel k onomu číslu, čo najviac priblížiť. Mínusové aj plusové body sa stali bodmi trestnými. Celkovým víťazom sa stal hráč s najnižším počtom trestých bodov. Spočiatku to bolo trochu zvláštne, ale nakoniec nás to väčšinu aj bavilo. Vyhral, ako inak, najpokojnejší z nás - Johnny! V ženskej lige Danka a druhej lige Paľo. Finálová časť sa už hrala klasicky a mala aj klasického víťaza - Joja.

28. februára 2024

Dnešný turnaj sa opäť nehonosí vysokou návštevnosťou, ale priniesol nový rekord roka - 1344 bodov. Postaral sa oň Jojo, ktorý už nevyhráva tak automaticky ako zvykol, ale ešte stále neodchádza zo scény. Aj keď by to podľa jeho umiestnenia vo finále mohlo tak vyzerať. Svoje prvé víťazstvo v roku naopak získal Dano a v ženskej lige kraľuje Hela, ktorá má už 4 prvenstvá za sebou.

14. februára 2024

Valentín prilákal ženy (opäť boli dve) a pochlapila sa najmä Hela, ktorá svoje tretie víťazstvo za sebou spečatila aj tohoročným ženským rekordom - 1180 bodov. Ktovie prečo práve na Valentína sa objavil aj už takmer zabudnutý Josip. V základnej časti sa o prvenstvo pobili Dušan s Jojom a obaja prekročili 1300 bodovú hranicu. Vo finále sa však nakoniec radoval outsider Tono, ktorý porazil práve Josipa.

7. februára 2024

Opäť sme sa zaobišli bez druhej ligy a s jednou ženou v ženskej lige. Za prekvapenie možno považovať Jojovo posunutie tohoročného rekordu na 1333 bodov. A raritou, (ale nie prekvapením) je posledné miesto Tona, ktorý ho získal vďaka faktu, že prehral aj s odídeným Marekom! Neuveriteľné...

31. januára 2024

Po dlhšom čase sa objavili medzi nami dve ženy a ich liga bola skoro preplnená... Víťazstvo si odniesla Hela so stobodovým náskokom. Základnú časť vyhral Dušan, ale vo finále sa pred neho dostali až dvaja hráči. Ich tvrdý súboj nakoniec ovládol Jojo.

17. januára 2024

V druhom tohoročnom turnaji sa nás stretlo pomenej a aj naše výkony boli poslabšie... Boj o prvé miesto v základnej časti, ale bol napínavý až do konca. Škoda Borisovej mínusky tesne pred koncom. V ženskej lige najlepšie obstála Danka a vo finálovej časti prekvapil Johnny, keď zo štvrtého miesta nakoniec doskákal až na priečku najvyššiu.

10. januára 2024

Rok 2024 opäť rokom majstrovstiev sveta a my sa na ne chceme zodpovedne pripraviť... A tak sme aj zodpovedne začali a zodpovedne hrali. V základnej časti sa odohrával tvrdý boj medzi Jojo a Tonom, ktorí sa predháňali v štyridsiatkach. Paradoxne tento súboj vyhral - Dušan! Mal ich síce najmenej, ale zato hral vyrovnane. Ženskú ligu vyhrala Danka, zatiaľ čo druhá žena večera porazila oboch mužov v druhej lige. Asi najviac prekvapil (a možno to už ani nie je prekvapenie) Marek, ktorý sa dostal až do finále!

© 2017 • antonas • Všetky práva vyhradené