21. decembra 2017

Posledný tohtoročný turnaj mal jednu perličku navyše - zhodoval sa s okrúhlym výročím, ktoré bolo samozrejme treba patrične osláviť. To sa, povedzme, celkom dobre podarilo a dokonca sme opäť zachovali tradíciu: oslávenec získal k množstvu skvelých darčekov aj prvenstvo v turnaji. Boje oň síce neboli nejako extrémne dramatické, ale vďaka určitým konšpiráciam víťaz chvíľu netušil, že je víťazom. Za zmienku ešte stojí aj fakt, že sa nám zase posunul rekord - Jojo sa opäť dostal nad hranicu 120 bodov a dokonca ja druhý Dano sa k tejto magickej hranici priblížil "na dostrel jedného puku".

13. decembra 2017

December je plný všelijakých sviatkov, dnes náš turnaj pripadol na Luciu, jednu takú máme aj medzi sebou, takže opäť bol dôvod oslavovať, k tomu sa pridal aj Dušan so svojim dôvodom... Nakoniec sme začali aj hrať. "Okrúhly" počet štartujúcich (16) poskytuje hráčom skvelú výhodu - všetci postúpia do finálovej časti - každý môže hrať pokojne a bez strachu o holú existenciu. Tento predvianočný pokoj najlepšie zúžitkoval Jojo, ktorý splodil náš nový rekord - prvýkrát sme dosiahli priemer vyšší než 120 bodov. Trošku nám radosť kalí fakt, že sa nejedná o plnohodnotnú desiatku kôl, ale aj tak... tešíme sa a veríme, že raz to dokážeme všetci! A ďalšia škoda je, že tento medzník nebude mať Jojo zapísaný na diplome - ten mu po dramatickom finále uchmatla Lucia. Vybojovala si tak celkom pekný darček k meninám... Gratulujeme všetci.

6. decembra 2017

V takýto významný deň - Mikuláš a Barborine meniny (umocnené jej úspechom na Majstrovstvách Slovenska) a my sme nemohli usporiadať turnaj! Našťastie sa podarilo narýchlo zorganizovať výpravu gratulantov, ktorí zamierili rovno ku oslávenkyni. Vo výbornej atmosfére sa nakoniec odohral núdzový mini-turnaj, s prekvapivým začiatkom - hráč, ktorý na sobotňajších majstrovstvách skončil v podstate posledný zahral hneď v prvom kole 144 bodov! Ktovie o čom to svedčí? Hádam len o tom, že šúľaná je absolútne nevyspytateľná hra - môžete ju hrať niekoľkov mesiacov a nič nemáte zaručené...

29. novembra 2017

Tu sú zatiaľ aspoň výsledky, text sa ešte nepošťastil... 'bo není čas... Neskôr by sa čas už aj našiel, ale nikto si nepamätá ako to vlastne bolo - bude teda musieť stačiť aspoň tá výsledková tabuľka...

22. novembra 2017

Napriek tomu, že dnes neprišli naši mladí chlapi (len dievčatá) zišlo sa nás opäť dosť, aby sme si mohli zahrať tzv. veľké playoff so 16 postupujúcimi. Keďže nás bolo akurát o jedného viac, bez drám sa zaobišla súťaž v druhej lige! Klára si vyrovnaným výkonom zabezpečila prvé miesto už v základnej časti. V druhej časti ju teda už nemohol nik ohroziť a pokojne si počkala na vyhlasovanie výsledkov. Napínavejšie boli boje v 1. lige, kde sa Marek prepadol z druhého miesta až na ôsme a naopak Jožo sa z desiateho napokon vyštveral až na stupeň víťazov. Horúčka pred Majstrovstvami Slovenska (2. decembra 2017) vrcholí - ako vidno každý sa snaží načasovať si formu presne na deň D... Nezostáva nám, len sa tešiť na celoštátne vrcholné podujatie a zaželať si presnú mušku a veľa spokojných divákov. A pre všetkých, ktorí máte záujem je tu možnosť preštudovať si propozície a časový harmonogram MSR 2017.

15. novembra 2017

V poslednom čase sa nás stretáva pomerne veľa a dobrá správa je aj to, že skoro polovica z toho sú mladí ľudia. Dnes k nám navyše zavítali dve nové dievčatá a hra im išla dobre - obe sa prebojovali medzi šestnásť najlepších (a určite nie iba vďaka tomu, že naši muži sú gentlmeni). Vo vyraďovacích súbojoch tentokrát nedošlo k žiadnym mimoriadnym prekvapeniam - úžasne sa darí Jojovi, ktorý dnes pokračoval v rozbehnutej sérii víťazstiev a dosiahol "hattrick". To sme tu ešte nemali, takže sa dá zaznamenať ďalší slovenský rekord - koľkože ich už máme? Všetci súperi mu oddane držia palce a snažia sa mu svojimi chabými výkonmi pomáhať ako sa dá... Majstrovstvá Slovenska klopú na dvere a všetci pevne veríme, že na každého raz dôjde!

8. novembra 2017

Máme za sebou ďalší výborný turnaj, v ktorom sa opäť objavilo niekoľko zaujímavých zmien - napríklad sme mali netradičné uloženie stolov do kruhu, takže dnešný trunaj trochu pripomínal Veľkú pardubickú... Iná podstatná vec je, že výsledková tabuľka je tentokrát vo formáte "pdf". No a potom sú tu už len drobnosti v tom zmysle, že nás bolo opäť veľa, že sa nám podarilo zahrať dvakrát 140, ale na druhej strane iba jednu (!) stodvadsiatku... a že konečné poradie sa oproti tomu po základnej časti poriadne prehádzalo (o tom by mohli hráči, ktorí sa prepadli aj o 5 priečok zasvätene rozprávať...). Za pozornosť však stojí ešte aj táto udalosť: jednému z hráčov sa pošťastilo umiestniť disk do bodovacieho otvoru takým zvláštnym spôsobom, že nie sme si istí, či to je v súlade s pravidlami. Pravdepodobne budeme musieť zvolať najvyššiu radu šúľanej (asi vznikne v Holandsku), aby nám túto záhadu pomohla rozriešiť. A to najlepšie na záver - máme nového víťaza druhej ligy!!!

1. novembra 2017

Dušičkový turnaj sa niesol skutočne v atmosfére tohto ponurého sviatku, o čom svedčia aj niektoré fotky, ale inak bolo dosť veselo. Zišli sme sa pätnásti, takže nám chýbala presne jedna duša do okrúhleho počtu, aby sme mohli hrať veľké play-off, ale nakoniec sme to organizačne zvládli viac-menej bez problémov. Pri pohľade na výsledkové tabuľky vidno, že tentokrát sa nejaké dramatické posuny oproti základnému kolu nekonali! Máme staronového víťaza 2. ligy - na svoj obľúbený trón opäť po čase zasadol Boris. A za zmienku stojí ešte fakt, že odkedy sme nabehli na 5 kolovú základnú časť akosi nestíhame dávať stoštyridsiatky...

25. októbra 2017

Opäť sme sa zišli vo veľmi hojnom počte a opäť sme zmenili miesto turnaja - tentokrát sme sa dostali do mestskej knižnice, kde sme sa ledva pomestili, ale zase bolo tu dobré svetlo. Na ôsmich stoloch 18 hráčov odohralo päť základných hier a tie určili poradie pre play-off, ktoré bolo tentokrát kruté: dvaja hráči, ktorí sa doň nedostali už nemali možnosť pokračovať v hre! Preto bolo aj základné kolo trochu viac napínavé (aspoň pre niektorých). Určilo však okamžite prvenstvo v 2. lige - a to získala historicky najmladšia víťazka Lenka! Opäť máme nejaký rekord. V skupine o 1. až 16. miesto sa dalo vidieť niekoľko veľmi zaujímavých duelov a nakoniec aj niekoľko prekvapení. Najradostnejšie sa prihodilo celkovej víťazke Lucii, ktorá vo finále konečne porazila Tona a prelomila tak nešťastnú sériu vzájomných zápasov!

18. októbra 2017

Asi je z obrázka s výsledkami jasné, že sme konečne pristúpili ku zmene, ktorú už niekoľko mesiacov niektorí z nás navrhovali. Snažíme sa o to, aby naše turnaje získali viac na dramatickosti a súčasne dosiahnuť to, že príležitosť zasiahnuť do bojov o predné priečky budú mať aj hráči, ktorí získavajú nižší bodový priemer. Treťou podmienkou je to, že chceme, aby si všetci zahrali pokiaľ možno rovnaký počet hier, resp. vzájomných zápasov po skončení základného kola. Systém, ktorý sme dnes vyskúšali toto ako-tak spĺňa. Po odohratí základných 5 kôl sme mali určené poradie hráčov, z ktorých do súťaže play-off postúpilo 8 najlepších. Zostávajúci 4 bojovali v turnaji každý s každým o víťazstvo v druhej lige, resp. o 9. - 12. miesto v konečnom poradí. Play-off sa hralo klasickým vyraďovacím spôsobom s tým, že aj vyradení hráči pokračovali v zápasoch o nižšie priečky. Tento skvelý systém pripravil Roman, za čo mu patrí vďaka, pretože vzájomné zápasy dvojíc s 20 pukmi na 2 kolá priniesli do nášho turnaja skutočne viac napätia a zvedavosti. Konečné poradie sa totiž od toho, ktoré sme mali po základnej časti pomerne dosť líši! Niektorí si vďaka pavúkovému systému polepšili, iní zase zo svojich pozícii ustúpili. Dnes sme mali celkom šťastie na "vhodný" počet štartujúcich, uvidíme ako to bude vyzerať o týždeň pri ich prípadnom inom počte...

11. októbra 2017

Okrem radosti z toho, že nás bolo opäť veľa, priniesol tento turnaj aj ďalší náš regionálny rekord - podarilo sa dosiahnuť 145 bodov! Ako obyčajne viac hráčov si dobrovoľne zvolilo účasť v druhej lige, ale tá tentokrát nebola až tak dramatická. Má však nového víťaza. Na záver tohto komentára sme nechali najpodstatnejšiu správu, ktorá môže významne ovplyvniť ďalší vývoj šúľanej na Slovensku a hádam aj vo svete - zmenili sme farbu diplomu pre viťaza prvej ligy. Od dnes bude diplom ružový!

4. októbra 2017

Do nového mesiaca sme vstúpili vo veľkom štýle - dá sa to vidieť aj podľa veľkosti výsledkovej tabuľky - rekord nespočíva v tom, že nás prišlo 20 (slovom dvadsať), ale v tom, že sme všetci turnaj dokončili! Vo Formuli 1 sa to napríklad nestáva skoro nikdy. Okrem toho bolo treba osláviť novú členku klubu, ktorá sa narodila len pred pár dňami! To sme zvládli a dokonca sme opäť nechali oslávenkyňu zvíťaziť, aj keď sa zúčastnila len v zastúpení. V boji o 1. mieste v 1. lige sa teda žiadna dráma nekonala. Naopak v 2. lige to boli nervy! Predošlý víťaz Emil si prvenstvo tvrdošijne obhajoval, s čím sa nevedel zmieriť doteraz na zadných pozíciach vyčkávajúci Jano. Skončilo to úplne nečakane: na prvom mieste obidvaja!!! Čo s tým? To sme narýchlo nevedeli vyriešiť, navyše niekto medzitým zbalil všetky hracie dosky, takže rozstrel neprichádzal do úvahy. Roztrhať pekný biely diplom nám tiež bolo ľúto. Riešenie sa nakoneic našlo, ale dôležitejší je fakt, že 2. liga sa stáva stále obľúbenejšou. Svedčí o tom aj fakt, že po 4 kolách má 5 víťazov a úplne dobrovoľne sa jej zúčastňuje viac hráčov než prvej! Napredujeme dozadu, hurá!

26. septembra 2017

Posledný septembrový turnaj tentokrát nepriniesol žiadne nové rekordy (ani svetové, ani naše lokálne). Potešiteľné je, že sa opäť zvýšil počet zúčastnených a že sme po dlhšom čase privítali medzi sebou nováčika. V druhej lige sa konečne podarilo Emilovi zosadiť z trónu Borisa a získať tak svoj prvý diplom! V prvej lige sa na prvú priečku zase vrátil Johnny výkonom, ktorým si pravdepodobne polepší aj v internetovej lige. Za pripomenutie stojí aj staré nepísané pravidlo našich turnajov, že nechávame vyhrať oslávenca. Dosiaľ sa ho málokedy podarilo dodržať, ale dnes sme sa všetci naozaj snažili. A vyšlo: takže Johnnymu gratulujeme aj k víťazstvu!

20. septembra 2017

Ďalší septembrový turnaj sa niesol v znamení veľmi napínavého súboja o prvé miesto v 1. lige! V 2. lige je naopak všetko jasné - víťaz minulého kola opäť s prehľadom a ľahkosťou obhájil svoje prvenstvo a dá sa povedať, že vytvára tradíciu... V prvej lige sa však všetko vyvíjalo úplne nečakane - do boja o diplom sa pustila štvorica hráčov na čele s minulotýždňovým outsiderom a vôbec nebolo jasné ako to nakoniec skončí. Vyrovnaný výkon Lucie vyvážil Tono dvoma stoštyridsiatkami a tak sa o prvenstve rozhodovalo až v poslednom kole! A aj tam to bolo napínavé až do posledného hodu. Ako vidno z tabuľky opäť sme posunuli hranice našich lokálnych rekordov - tentokrát sú to až dva: jeden hráč dosiahol 140 bodov až dvakrát a v celom turnaji sa obajvila stoštyridsiatka hneď trikrát! Uvidíme, čo sa nám podarí o týždeň...

13. septembra 2017

Turnaj, ktorý sa uskutočnil po prvýkrát v stredu priniesol aj množstvo ďalších noviniek, prekvapení a (ako sme už zvyknutí) aj nový rekord... V prvom rade sme prešli z plechovkového piva na fľaškové! Vyzerá to ako maličkosť, ale naopak jedná sa o dôležitú súčasť nášho nadnárodného ekologického programu, ktorého konečným cieľom je záchrana planéty Zem pomocou šúľanej. Viac sa o tejto blahodárnej aktivite nedočítate nikde... Vďaka neustávajúcej popularite hry sme pristúpili k rozdeleniu hráčov na 1. a 2. ligu (v tabuľke farebne odlíšené), takže budeme rozdávať až 2 diplomy (viď ekologický program). A najdôležitejším momentom dnešného večera sa stal nový oficiálny rekord - 142 bodov! Paradoxné je, že ho dosiahol jeden z najslabších hráčov. Umiestnil sa až v 2. lige - aj tam až na predposlednom mieste! Gratulujeme?

5. septembra 2017

Vstúpili sme do nového školského roka vydareným turnajom, v ktorom sa opäť podarilo prekonať naše rekordy a prvenstvá. Zahrať 140 bodov sa nám už podarilo na oficiálnom turnaji viackrát, dokonca onú magickú hranicu v jednom turnaji dosiahli dvaja hráči (ako dnes). To, čo tu však ešte nebolo je, že dnes svoju prvú (nielen) turnajovú 140-ku dosiahla osoba nežného pohlavia - Lucia. Gratulujeme! Je to samozrejme udalosť porovnateľná s chvíľou, keď do vesmíru úspešne vyletela prvá sovietská žena... Priebeh turnaja bol navyše pomerne napínavý - poradie na prvých troch-štyroch miestach sa dosť často menilo. Dano si však skvelým výkonom v poslednom kole predsa len diplom uhájil.

22. augusta 2017

Druhý prázdninový turnaj sa odohral tiež, dokonca s vyššou účasťou než ten predchádzajúci. Pravdepodobne sme už unavení z dovoleniek a radi sa vraciame k zabehnutým istotám. Vyplatilo sa však prísť, pretože sme boli opäť svedkami nového rekordu - víťaz Jožo dosiahol fakt pozoruhodný priemerný výsledok - 119,1 bodu! Takže k prekročeniu ďalšej magickej hranice nám (resp. jemu) chýba naozaj už len krôčik. Držme si palce...

15. augusta 2017

Prvý prázdninový turnaj sa podarilo zorganizovať až v auguste, ale nakoniec to bolo celkom zaujímavé... Skoro všetci sme dosiahli priemer nad 100 a dvakrát sme zahrali 140! Spočiatku to vyzeralo, že víťaz bude potreboavť priemer nad 120 (ako v Ostrave), ale - uskromnili sme sa. Za povšimnutie stojí aj fakt, že človek zahrá 140 a napriek tomu skončí na 5. mieste... To, čo vo výsledkovej tabuľke nevidieť je, že sme hrali na čerstvom vzduchu - na nádvorí MsKS - a príjemne sme si posedeli aj po!

27. jún 2017

V šúľanej sme dnes uzavreli školský rok. Ukončili sme jarnú časť sezóny a v amerických dresoch sme sa rozlúčili s našou kamarátkou Rosou, ktorá sa vracia do Ameriky, aby tam šírila slávu šúľanej. K tomu sme oslávili svätého Jána a Emilove narodeniny, privítali sme vzácneho hosťa z Prahy a dokonca sme aj hrali šúľanú! Tá bola naozaj napínavá - najmä boje na prvých troch miestach. O tom, kto sa nakoniec ocitne na najvyššom stupni sa rozhodovalo až v poslednom kole - St. Johnny sa v súboji s našim pražským hosťom, Zbyňkom, nakoniec vybičoval k skvelému výkonu. Dosiahol svoj druhý najlepší priemer - 116,6 bodov, čím Zbyňka v konečnom súčte prekonal o 22 bodov. Okrem toho nás teší, že sme opäť mali ďalších nováčikov a úžasnú atmosféru počas, aj po turnaji. Dosvedčí vám to zopár fotiek v našej galérii. Po prázdninach pokračujeme...

20. jún 2017

Keď sa pozriete na výsledkovú tabuľku dnešného turnaja, na prvý pohľad vám musí byť jasné aký rekord sme zaznamenali... Najvyššia účasť! Zišlo sa nás totiž na začiatku až 21, čím sme prekonali ďalšiu magickú hranicu. Nie všetci síce vydržali až do konca, ale aj tak sa tešíme, niektorí dokonca aj z dobrých výsledkov! Hráčov, ktorí neodohrajú všetkých 10 kôl nebudeme do konečného poradia započítavať a v tabuľke sa objavia ako neklasifikovaní. To však samozrejme neznamená, že by sme ich nejak podceňovali, je to len kvôli tomu, aby v konečnom poradí nenastalo skreslenie. Zahrať si môže ktokoľvek a práve toľko, koľko sa mu žiada alebo koľko má času!

13. jún 2017

Dnes od nášho anglického vyslaného spravodajcu z ... Anglicka:
Tento turnaj bol špecifický vo viacerých smeroch - napr. oslávenec na oslave nebol, keby bol možno by ho boli ostatní aj nechali vyhrať, ako to býva pekným zvykom. Alebo: na prvom mieste sa ocitli hneď dvaja gentlmeni, podčiarkujem gentlmeni, ktorí galantne prenechali svoj diplom mladej dáme, hoci ho mohli pokojne roztrhať... Šúľaná je teda, na rozdiel od mnohých iných športov (napr. šachy alebo kickbox) hra pre citlivejšie povahy... A na záver ešte jedna príjemná perlička - opäť sme sa ocitli v novinách! (pod behúňmi, ktorým úprimne gratulujeme) a v BTV odvysielali správu o našom pôsobení na majstrovstvách sveta!

6. jún 2017

Zážitky z majstrovstiev sveta pomaly blednú, prekrývajú ich nové a my sa vraciame späť na zem, aby sme sa zase venovali tvrdému každodennému tréningu. A chvalabohu vracajú sa aj dobre výsledky (aspoň k niektorým z nás). Opäť sa dobre darilo Jojovi, ktorý okrem toho, že tretíkrát vyhral, vyrovnal aj rekord našich turnajov 140 bodov! Navyše sa aj s Johnnym v celkovom priemere dostali cez 110 bodov, čo sa naposledy podarilo v časoch, keď sme hrali iba na originálnych doskách Jakollo (14. marca t.r.). To snáď zoberie vietor z plachiet hlasom, ktoré strašia, že na nových stoloch sa nedá hrať dobre. Dobrí hráči zahrajú na každom stole... Na záver ešte jedna príjemná správa - znovu sa nás zišlo pomerne veľa, navyše s dvomi detskými nováčikmi!

30. máj 2017

Tak sme sa vrátili z veľkého sveta, sveta veľkých hráčov a veľkých výsledkov. Na letisku nás nikto nečakal (čakali by márne...) V utorok sa však aspoň niekto prišiel pozrieť aké dresy sme vymenili s Američanmi a akí z nás teraz budú veľkí hráči. Radi sme ukázali, čo všeličo sme sa na MS naučili - najdôležitejší sa nám zdá absolútne nový spôsob posýpania hracej dosky práškom! Od dnes používame zásadne len textilný miešok, ktorým dosku mieškujeme a zanecháme na nej dokonalý biely "výmiešok"! Ešte, že sme tam šli. A potom sme predviedli ako vieme perfektne hrať: Dvaja najlepší z Francúzska začali mínusom! Dokonalé. Aj celkovo obaja v turnaji skončili biedne - je to však vysvetliteľné: prosto sme si perfektne načasovali formu. Okrem toho sme sa odfotili v amerických dresoch (jedná sa o praveký rituál, keď lovec zoderie zo svojej obete kožu a potom sa do nej oblieka). Inak dnešný turnaj nebol zaujímavý ničím - snáď len veľmi zdravým spôsobom sedenia rozhodcov - na fit loptách (to zavedieme aj vo svete) a tým, že najlepšie sa nám hrá v obrazárni (škoda, že sa MS nehrali v Louvri). Všetko si to samozrejme môžete prezrieť na vlastné oči. Aj Američania!

23. máj 2017

Aj dnes sme zaznamenali opäť nižší počet hráčov oproti predchádzajúcemu turnaju, ale snáď sa to dá pripisovať peknému počasiu, vychádzkam do prírody, či poľnohospodárskym prácam. Dnešok totiž mal patriť najmä reprezentantom Slovenska na MS, ktorým do odletu chýba už len jeden deň. A využili ho naozaj zodpovedne - skúšali si dresy, vyrábali odznaky, opakovali si francúzske slovíčka a popritom odohrali turnaj! Nie však s očakávaným dobrým výsledkom! Bohužiaľ na vine je pravdepodobne cestovná horúčka, nervozita z dlhého letu, ťažkosti s časovými a jazykovými pásmami. Nečudo teda, že výkony niektorých hráčov boli biedne. Je, dúfajme, možné, že forma bude gradovať práve v Štrasbourgu... Víťazstvo si teda zaslúžene odniesol po druhýkrát v tomto mesiaci Jojo a ukázal tak ostatným, že reprezentačný dres (mimochodom veľmi pekný) si nestačí len kúpiť!

16. máj 2017

Dnes sa počet hráčov síce znížil, ale oproti tomu sme zažili výborný Danov výsledok, keď vo štvrtom kole dokázal nahrať 140 bodov! Je to samozrejme rekord našich turnajov, ale nie nový - práve Dano takýto výkon už predviedol pred vyše polrokom. Verme, že sa do týchto sfér postupne dostaneme aj viacerí a hlavne, že to bude pre nás skôr samozrejmosť než výnimočná udalosť. Dnešný víťaz inak hral celkom suverénne a aj jeho celkový priemer by bol vyšší nebyť nešťastného 7. kola, v ktorom sa mu "podarilo" prepadnúť sa naozaj hlboko pod stovku... Šúľaná je skrátka hra!

9. máj 2017

Po týždennej pauze sme sa opäť stretli, aby sme zmerali svoje sily a šikovnosť. Ako sa v poslednom čase stalo zvykom, opäť nás svojou prítomnosťou potešil nováčik a za zmienku stojí aj rekordný počet účastníkov - dnes nás hralo 18! Tento trend nás vedie k otázke, či a kedy sa podarí prekonať dvadsiatku. A máme tu ešte jednu novinku - nováčika medzi víťazmi - prvýkrát sa na najvyššiu priečku vyšplhal Jojo, ktorý až v poslednom kole skvelým výkonom definitívne, hoci tesne predstihol Johnnyho. Ich súboj bol po celý turnaj vyrovnaný, rovnako ako ich konečné skóre. A je len dobré, že o stále lepšie výsledky sa delí väčší počet hráčov.

25. apríl 2017

Do roka a do dňa sa splnilo skoro presne - je tomu akurát jeden rok, čo sme odohrali prvý oficiálny turnaj. V kaviarni VINI sa nás 26. apríla 2016 stretlo 7 a víťazom sa stal Dano. Rok uplynul, my stále hrávame a zlepšujeme sa. Dnešok venovaný starej overenej ľudovej pranostike k nám priviedol opäť dvoch nováčikov, čo nám samozrejme prináša veľkú radosť. Bohužiaľ dnes sa nepodarilo prísť viacerým zo skalných hráčov, takže sme mali šancu na lepšie umiestnenie my ostatní. A snažili sme sa. Najlepšie ju využila Danka, ktorá najmä vďaka trom stodvadsiatkam dosiahla celkom vysoký celkový priemer - 107,1 bodu. A rovnako za zmienku stojí aj fakt, že dnes ženy nedali mužom priveľa šancí a s prehľadom obsadili oba najvyššie stupne!

18. apríl 2017

Veľkonočný turnaj opäť priniesol niektoré zmeny - v provom rade je to fakt, že sme začali konečne vyberať štartovné (1€). Viac o tom, sa dočítate v prihláške na turnaj, ku ktorej sa dostanete z podstránky Novinky. Rovanko potešiteľné je, že medzi nás opäť zavítali nováčikovia, z ktorých jedna sa aj hneď do turnaja aktívne zapojila. Ostatní si šúľanú vyskúšali na nesúťažných stoloch a veríme, že v budúcnosti si už zahrajú aj súťažne. K tomu sa dnes podarilo Johnnymu pokoriť hranicu 130 bodov, čo mu zaiste pomohlo k víťazstvu nad Danom. Bojovali však oň až do posledného kola, v ktorom Dano zaváhal získom -8 bodov!

11. apríl 2017

Na dnešnom turnaji sme zaznamenali rekordný počet hráčov, k čomu prispel aj fakt, že sme opäť privítali nováčikov, ktorí k nám zavítali až z Veľkej Británie. Zoznamovanie sa s novými doskami celkom pekne napreduje - pomaly sa s nimi učíme žiť a zlepšovať sa. Vo výsledkoch dnes síce nepadol žiadny z rekordov, ale súboj o prvé miesto bol dramatický až do úplneho záveru. Väčšinu turnaja vládol na prvej priečke Johnny, ale 3 kolá pred koncom "získal" nepochopiteľných -31 bodov, čím prakticky odovzdal prvé miesto ostatným. Nakoniec ho aj Roman prenechal Danke tým, že v poslednom kole nedosiahol ani stovku!

4. apríl 2017

30. marec 2017

21. marec 2017

14. marec 2017

7. marec 2017

28. február 2017

21. február 2017

14. február 2017

7. február 2017

31. január 2017

24. január 2017

17. január 2017

3. január 2017

© 2017 • antonas • Všetky práva vyhradené