2. decembra 2020

Po mesiaci a pol sme sa opäť stretli a nebolo nás málo. Veľké očakávania, ktoré sme po posledných 2 turnajoch mali naplnili iba niektorí. Niektorí naopak zažili nečakané sklamanie. Dobrou správou však je, že sme opäť po dlhšom čase mali aj nováčika, a nie jedného, lež hneď dvoch! Víťazstvo si odniesol samozrejme Jojo, dnes bez vážnej konkurencie. V ženskej lige si pripísala ďalšie víťazstvo Danka.

14. októbra 2020

Jubilejný, ale na dlhšiu dobu posledný turnaj sa ukázal ako jeden z najlepších v tomto roku. Nielenže nestačili Borisové zásoby, ale aj skvelou atmosférou. Po čase sa vrátil aj Jojo a konečne to nemal ľahké, dokonca sa o svoje víťazstvo až do posledného kola musel obávať. Tono pokračoval opäť sériou 5 ×144 a tak len jeho zaváhanie v 8. kole prinieslo Jojovi tesné víťazstvo. Navyše prvýkrát v histórii zapisujeme dvojité prekročenie hranice 1300 bodov. V ženskej lige tentokrát nezaváhlala Hela a tiež nebola ďaleko od ženského rekordu. A dráma pokračovala aj vo finálovej časti, kde sa v každej hre objavila aspoň jedna osemdesiatka a Jojo nakoniec svoje víťazstvo udržal. Škoda, že práve teraz musíme končiť...

7. októbra 2020

Turnaj, ktorý vynikal viacerými vecami: bohužiaľ aj veľmi nízkou účasťou, ktorú však vyvážila koštovka Borisovej hruškovice. Možno aj to bol dôvod Tonovych nečakaných výkonov - päťkrát 144 bodov nakoniec vynieslo nielen bezkonkurenčné víťazstvo ale aj osobný rekord s preknaním magickej 1300 bodovej hranice! Nebol už potom ani dôvod hrať finálovú čas a pre spestrenie sme si dali súťaž dvoch tímov.

30. septembra 2020

Posledný septembrový turnaj mal jasného favorita, ktorý prakticky po prvom kole viedol celý pelotón sám. Dano bez závahania vyhral základnú časť a vo finálovej ho nezaskočila ani Danka, ktorá predtým zaskočila iných...

23. septembra 2020

Tentokrát sme nezažili žiadny rekord, ale zase traja hráči podávali celkom vyrovnané výkony, bez väčších trapasov. Víťazne zo súboja vyšiel opäť Jojo a kupodivu sa vo finále stretol s víťazkou ženskej ligy, Dankou. Za zmienku stojí aj fakt, že do finálovej časti sa prebojoval aj najmladší účastník turnaja, Marcus. A dokonca sa mu podarilo poraziť bronzového hráča zo základnej časti... aj keď len kontumačne, ale na nulu!

9. septembra 2020

Jesenné pokračovanie potešilo vyššou účasťou a vďaka absentujúcemu rekordérovi aj vyrovnanejšími súbojmi. V základnej časti to nakoniec na najvyššiu priečku dotiahol Johnny, medzi ženami Hela. Do finále sa však dostali Boris s Danom - a vyhral Dano. Zaujímavé je, že nepadlo ani toľko stoštyridsiaok, koľko ich pred týždňom zahral Jojo sám...

2. septembra 2020

Prvý turnaj jesennej sezóny sa tiež celkom vydaril, nepotešiteľné je najmä to, že nás nebolo veľa. Napriek tomu sa zapíše do rekordov, pretože Jojovi sa podarilo prekonať hneď 2 slovenské rekordy: zahral v siedmich kolách stoštyridsiatku! A to mu vynieslo aj absolútny slovenský rekord v počte získaných bodov - 1375! Takže fakt, že sa ani raz nedostal pod hranicu 120 bodov už považujeme za zanedbateľný. Lepšie sme po letných prázdninách ani začať nemohli. V ženskej lige dominovala Danka a vo finále samozrejme Jojo opäť nezaváhal.

30. júna 2020

Posledný turnaj jarnej sezóny sa celkom vydaril, potešiteľné je najmä to, že nás bolo veľa. V súboji prvej trojice bolo všetko dosť vyrovanané a každému z rivalov sa podaril aj jeden kiks. Najlepšie z toho nakoniec vyšiel Jojo a ten si nakonec poradil aj s víťazkou ženskej ligy, Dankou. Druhá liga mala dnes tiež svoj turnaj, v ňom kráľovala Martina.

24. júna 2020

Svätojánsky turnaj prišlo vyskúšať opäť menej ľudí ako týždeň predtým, ale zabávali sme sa dobre. Na nepísané pravidlo, že oslávenca nechávame vyhrať sa akosi pozabudlo a to hneď dvakrát. Najskôr ho v základnej časti predbehol Tono a potom vo finále Boris. Musíme si asi pripomenúť základy... V rodine zostalo aj prvenstvo v ženskej lige - napriek zádrhelu v záverečnom kole si ho udržala Hela.

17. júna 2020

Postupne sa dostávame do starých koľají, o čom svedčí viacero faktov: zišlo sa nás viac než pred týždňom, vrátili sa aj externisti (tentokrát až z Oravy) a najmä opäť máme stabilného víťaza! Jojo samozrejme bez problémov vyhral základné kolo, aj keď v druhej hre to vyzeralo, že sa neprebojuje do playoff... potom ale zahral skvelý hetrik plných zásahov a bolo všetko jasné. Ostatní aspoň zdatne sekundovali vyrovnanými výkonmi, ale v playoff Jojo nikomu nedal šancu. Ženskú ligu tentokrát ovládla Danka a odohral sa aj druholigový turnaj - tam sa najlepšie darilo Šimonovi, zaslúžene zvíťazil!

10. júna 2020

Prvý turnaj po veľkej prestávke priniesol aj prekvapenia. Hoci spočiatku to tak nevyzeralo - základnú časť vyhral Johnny a keďže nás nebolo ani osem, musel v prvom kole finálovej časti čakať. A to sa mu asi stalo osudným - vo finále ho porazil Boris, ktorý tak z tretieho miesta prekvapil aj sám seba. V rodine zostalo aj ďalšie víťazstvo - ženská liga pre Helu.

11. marca 2020

Posledný turnaj pred veľkou prestávkou nepriniesol žiadne prekvapenia - o prvé miesto v základnej súťaži však zviedli tvrdý boj Johnny a Dušan. Dušanovi nepomohla ani 140 v predposlednom kole, lebo v poslednom zahral dosť slabý výsledok. Obaja najlepší sa stretli aj vo finále. Pripomenúť treba prvé Petrovo prekročenie 1000 bodovej hranice! Po tak málo turnajoch je to pozoruhodný výkon...

4. marca 2020

Dnes to bol naozaj prekvapivé a asi o ničom inom ani netreba písať - Jojo základnú časť vyhral s prehľadom a 1358 bodmi, ale ani to mu nepomohlo na celkové víťaztsvo! Hneď v prvom kole ho totiž vyradila Hela a tá potom nedala šancu ani Johnnymu ani Dušanovi. Hoci postupovala z posledného miesta, dokonca ako náhradníčka za Danku. To asi nečakal nikto. V druhej lige si víťazstvo odniesol po tvrdom súboji Peter.

26. februára 2020

Napriek tomu alebo práve preto, že sú prázdniny prišlo nás dnes ešte viac a opäť sa to prejavilo aj na kvalitnejších výsledkoch. Okrem toho, že padlo viac stoštyridsiatok, jasne najvyšší v tomto roku je celkový priemer získaných bodov - 1188,2 bodu! Až piatim hráčom sa podarilo dostať nad hranicu 1200 bodov a konečne sme tu mali aj druholigový playoff turnaj! V ňom si najlepšie poradil Jano M. a získal svoje druhé druholigové víťazstvo. Inak nič mimoriadne - Jojo si tentokrát nenechal vziať ani jednu hru a veselo nás ďalej valcuje. V ženskej lige stále kráľuje Danka, ktorá prešla základnou časťou bez jedinej mínusky!

19. februára 2020

Počet účastníkov turnaja stúpa - to je potešiteľná správa. A rovnako sa dá povedať, že stúpajú aj naše výkony - Jojo sa opäť dostal nad štandard, ktorý od neho čakáme t.j. 1300 bodov. Vo vyraďovacej časti mu jednu hru dokázal uchmatnúť len Dušan (aj to asi len preto, že je jeho brat) a v ženskej lige si pripísala ďalšie víťazstvo Danka. A keďže nás dnes bolo až 12, verili sme, že sa konečne odohrá aj druholigový turnaj, no nestalo sa. Takže víťazom sa stal s pekným výkonom zo základnej časti Štefan.

12. februára 2020

Prekvapenie sa dnes konalo! Načo to tajiť? Posledné turnaje sú najmä o tom, že sa všetci snažíme poraziť Joja, takže ten hrá pod obrovským tlakom. My mu síce pomáhame uvoľniť sa, ale niekedy sa uvoľní až príliš. Tak aj dnes. Vo finále sa stretol s Johnnym a po dramatickom zápase získal Johnny svoje prvé tohtoročné víťazstvo. Ženskú ligu dnes opäť bravúrne zvládla Danka! A hoci do druhej ligy sa prebojovali až štyria borci, nikomu z nich sa už ďalej nechcelo hrať. Takže prvenstvo si pripísal Jano M, ktorého od hranice 1000 bodov delilo iba málo.

5. februára 2020

Dnes sa nám jeden rekord predsa len vyskytol - v ženskej lige nahrala Lucia 1177 bodov, čo je tohtoročný ženský rekord. Napriek tomu, že začala dosť nešťastne, dvoma štyridsiatkami sa vyšvihla a suverénne vyhrala ženskú ligu. V druhej lige sa na stupni víťazov objavilo nové meno - Sára. Dúfajme, že sa bude medzi nami objavovať aj naďalej. A v prvej lige sa bohužiaľ žiadne prekvapenie nekonalo - svoj štandard (1300 bodov) Jojo naplnil a vo finále sa nenechal tiež nikým zaskočiť. Všetko v norme!

29. januára 2020

Konečne sa situácia dostáva do normálu a nemusíme riešiť žiadne rekrody! Ak náhodou nie je rekord to, že dnes sa až štyria hráči dostali nad hranicu 1200 bodov. To sa vlastne prihodilo aj pred týždňom, takže to asi až taká udalosť nie je. Jojo síce nedosiahol svoju obvyklú 1300ku (chýbali mu 3 body), ale zase sa nenechal zaskočiť v playoff a pohodlne vyhral. V ženskej lige kráľovala Hela a tentokrát sa bojovalo aj o druhú ligu, kde Danka porazila nováčika Petra.

15. januára 2020

Nový rok pokračuje radom neuveriteľných prekvapení. Najskôr - máme medzi sebou nádejného a nadšeného nováčika! A navyše veľmi šikovného - vo svojom prvom turnaji dosiahol výsledok, ktorý väčšina z nás zahrala po pol roku! A navyše hneď vyhral - druhú ligu... Verme teda, že mu nadšenie vydrží a obohatí svojou účasťou naše spoločenstvo. Ďalej - zrodil sa nový slovenský absolútny rekord! Po vyše roku Jojo prekonal sám seba a slovenský rekord má od dneška hodnotu 1361 bodov. Skvelý výsledok pred Majstrovstvami Slovenska. A najnečakanejšie prekvapenie prišlo úplne na záver - aj keď je Jojo, zdá sa, v dokonalej forme, vo finále playoff ho porazil Boris! V ženskej lige svoje prvé víťazstvo bravúrne vybojovala Danka... Toľko senzácií za jeden večer! Hor' sa slovenského šampionátu!

8. januára 2020

Otvorili sme nový rok 2020 ako urputnú prípravu na Majstrovstvá Slovenska. Samozrejme najurputnejšie to vzal Jojo a hoci to znie neuveriteľne - okamžite vytvoril rekord roku 2020! Aj keď nenahral svojich obvyklých 1300 a viac. Možno by sa mu to pri výborných šiestich stoštyridsiatkach aj podarilo, keby v 8. kole nezahral ako začiatočník... Vo finále to tentokrát dotiahol tiež na víťazstvo, aj keď to nebolo vždy úplne jednoznačné. V ženskej lige z dvojice dám správnejšou rukou "vykročila" Hela a rovnako v slovenskom tohoročnom rekorde! Neuveriteľné...

© 2017 • antonas • Všetky práva vyhradené