11. decembra 2019

Posledný turnaj v roku 2019 sa nám už moc nechcelo, takže nás bolo akurát šesť! Nevyberali sme ani štartovné a po základnej časti sme si odpustili aj turnaj playoff. Miesto neho sme si dali súťaž dvoch trojčlenných družstiev, v ktorej Tím 1 nečakane porazil Tím 2. Základná časť však asi veľmi bavila Joja, pretože o 10 bodov prekonal slovenský tohoročný rekord - nahral 1355 bodov a iba o 1 bod zostal za absolútnym slovenským rekordom!!! Ten mimochodom dosiahol Jojo skoro presne pred rokom - začiatkom decembra sa mu asi darí, uvidíme o rok! V ženách si pripísala jubilejné piate víťazstvo bezkonkurečne Hela. A trochu štatistiky na záver - najlepší turnajovým hráčom sa stal Jojo s 21 víťazstvami, ktorý nevyhral asi iba vtedy, keď neprišiel. Najlepšou hráčkou roka sa stala Lucia s 11 víťaznými turnajmi a najlepší druholigový a súčasne náš najstarší je Štefan a jeho 3 turnajové víťazstvá! Všetkým gratulujeme a tešíme sa na príjemné stretnutia v nasledujúcom roku. Viac štatistiky si môžete pozrieť na nástenke víťazov

4. decembra 2019

Dnešný turnaj bol tiež z mnohých hľadísk zaujímavý a kuriózny. Opäť po dlhom prišiel staronový hráč a tiež ukázal, že nezabudol hrať šúľanú - dokonca sa mu podarilo vyhrať celú základnú časť! Takže Jožo prekonal Joja - o 3 body, ale predsa! Iná zaujímavosť je, že dnes sme hrali bez našich krajších spoluhráčok, takže nemáme víťazku ženskej ligy. A okrem toho nemáme ani výsledky turnaja playoff - nejak sa nám stratili... ale pamätáme si aspoň víťaza, keďže sa stále opkauje ten istý - Jojo - vo finálovej časti sme naňho opäť nikto nemali! Takže jubilejné dvadsiate víťazstvo má vo vrecku!

20. novembra 2019

Po veľmi dlhom čase nás navštívil Johnny a ukázal, že šúľanú hrať nezabudol - pohodlne sa usadil na druhej priečke. V ženskej lige nedala ostatným šancu Lucia. Skončila síce až na šiestom mieste, no potom v playoff sa dostala až do finále. Na Joja však v tejto chvíli asi nikto nemá. Ten sa nezadržiteľne blíži k dvadsiatemu turnajovému viťazstvu!

13. novembra 2019

Rekordy sa lámu ďalej - dnes prišiel Jojo a hralo sa mu asi dobre, v každom kole zahral cez 120 bodov a v polovici dokonca cez 140! Škoda, že to tak dobre nešlo pred týždňom v Ostrave... V každom prípade posunul tohoročný slovenský rekord na 1345 bodov. Dámsky súboj bol až do konca vyrovnaný, no žiadna z oboch prítomných nevyužila zaváhanie svojej súperky v poslednom kole, takže z tesného víťazstva sa nakoniec tešila Danka. A máme aj víťaza druhej ligy - suverénne to zvládla Lenka!

6. novembra 2019

Aj tento turnaj si môže nárokovať prívlastok "rekordný"... Aj keď nás to príliš neteší - zišlo sa nás totiž rekordne málo! Napriek tomu to bolo dosť dramatické a celkové víťazstvo si odniesol opäť Boris. Možno začne dobiehať Joja. Medzi ženami jednoznačne dominoval Hela so svojim osobným rekordom 1130 bodov. Úžasné!

23. októbra 2019

Tento turnaj, dá sa povedať, patril Kajanovcom - v základnej časti bol pred posledným kolom vyrovnaný bodový stav a zdalo sa, že nastane tvrdý boj s veľkými číslami... Nakoniec sa obaja sotva prekopŕcli cez stovku, o pár bodov vyhrala Lucia. Vo finále playoff jej to otec vrátil a stal sa novým víťazom. Lucia sa teda musela uspokojiť aspoň s prvenstvom v ženskej lige, ale bolo to jej jubilejné, desiate v tejto sezóne.

16. októbra 2019

Opäť nás prišlo pomenej, takže sme opäť oželeli finálový vyraďovací turnaj a vytvorili sme 2 družstvá. Aj dnes to bolo dramatické až do záverečného zápasu, aj keď vlastne ani nie je dôležité, ktoré družstvo vyhrá. Svoje ďalšie víťazstvo si pripísal Jojo, hoci teraz sa ani nedostal cez svoj štandard t.j. 1300 bodov. Oveľa jasnejšie to bolo v ženskej lige, kde Ľubica nemala konkurenciu...

9. októbra 2019

V dnešnom turnaji sa vlastne neudialo nič výnimočné... Iba: Jojo opäť siahal na rekord a opäť mu chýbalo pár bodov (stále sa potáca okolo hranice 1330 bodov), prišlo nás iba šesť, ale iba jedna hra skončila v mínuse... Po základnej časti sa nám nechcelo hrať playoff, nuž sme sa rozdelili do 2 družstiev a vyšiel z toho pomerne dramatický a až do samého konca napínavý zápas. Celkom pekný večer!

2. októbra 2019

Dnes sme sa stretli po tvojtýždňovej pauze a keďže pršalo prišiel aj Jojo. A po piatich kolách to vyzeralo, že zažijeme niečo významné - nahádzal samé stoštyridsiatky! Hoci po prestávke šiel s výkonmi dolu aj tak to pred posledným kolom vyzeralo na nový rekord - stačilo mu zahrať priemerne, čosi cez dvadsať... Bohužiaľ sa Jojo horko-ťažko dostal na stovku, čím zostal aj z rekordom tohto roka! V ženskej lige tiež perfektne hrala Lucia a tiež jej nechýbalo veľa do nového absolútneho rekordu. Playoff síce prinieslo viaceré dramatické momenty, ale viac-menej žiadne prekvapenie vo výsledkoch.

18. septembra 2019

Jojo tentokrát opäť prišiel - a zase nám predviedol ako sa hrá! V jeho tabuľke sa vynímajú iba dve farby a to znamená, že všetko zahral nad 120, a nielen to - všetko vysoko nad! K tomu ešte štyrikrát stoštyridsiatka, takže dohromady opäť úžasný výsledok a posunutý tohoročný rekord - o 1 bod na konečných 1338 bodov! A samozrejme ani v playoff sa Jojo zaskočiť nedal. V ženskej lige po dlhšom čase dominovala Danka a má ďalšie prvenstvo do zbierky.

11. septembra 2019

Jojo tentokrát opäť neprišiel a z bitky o uvoľnené pozície vyšiel víťazne Tono s celkom prekvapivo (ale asi iba náhodou) vysokým počtom bodov. O ďalšie priečky sa podelili Kajanovci na čele s Borisom, ktorý prenechal dcére iba ďalšie víťazstvo v ženskej lige. Lucia sa však v playoff už nedala nikým zastrašiť a všetko mužom vrátila aj s úrokami (najmä vo finále!). Zaslúžene získala svoje (tohoročné) prvé miesto v 1. lige.

4. septembra 2019

Dva mesiace prázdnin uplynuli veľmi rýchlo, jeden exhibičný turnaj v rámci skvelej oslavy sme zvládli a je tu zase čas tvrdých turnajových bojov. Úplne geniálne začal Jojo - s najnižším ziskom 123 bodov hral výborne a nenápadne vyrovnal svoj doterajší tohtoročný rekord - 1337 bodov! Uvidíme, čo bude vystrájať ďalej. Medzi štyrmi ženami opäť kraľovala Hela a v druhej lige máme aj dnes nového víťaza, resp. víťazku - Maťu. Do playoff zostal tentokrát aspoň niekto a ani v skrátenej verzii samozrejme Jojo nezaváhal.

26. júna 2019

Posledný turnaj pred veľkou prestávkou - a stretlo sa nás celkom dosť. Vďaka Jojovej absencii sme opäť mali šancu viacerí, ale opäť ju využil Johnny. Základnú časť vyhral a keďže sa nám mocnejšie chcelo ísť na pivo než do turnaja playoff, stal sa aj celkovým víťazom. Medzi ženami si ďalšie víťazstvo pripísala Hela a v druhej lige si svoj prvý diplom vybojovala Ľubica!. Odteraz budeme celé dva mesiace hrať iba tréningovo alebo exhibične, napríklad na narodeninových oslavách...

19. júna 2019

Leto už je v plnom prúde a nás čakajú letné prázdniny tiež, takže na záverečné turnaje pred veľkou prestávkou nás už toľko nechodí... Neprišiel ani Jojo, čo znamená, že vtedy má príležitosť vyhrať hocikto iný. Tentokrát sa jej chopil Johnny a nezávahal ani v základnom turnaji, ani v playoff! Ženský turnaj bravúrne vyhrala Lucia, ktorá bola navyše veľkou konkurenciou aj Johnnymu - až do samotného finále.

4. júna 2019

Po našom slávnom návrate z majstrovstiev sveta sme sa opäť stretli na domácej pôde, aj keď nie celkom na domácich doskách. Naši kamaráti z Holandska nám totiž predali ďalšie použité dosky (spolu ich už máme 9), takže celý turnaj sme prvýkrát odohrali len na originálnych hracích stoloch. Čiže pre nás prakticky neznámych. Kupodivu sa mnohým na nich darilo (oproti Nemecku) veľmi dobre! Jojo opäť prekročil 1300 bodov a aj ďalší štyria výrazne prekročili svoj výkon z Wüstingu... Ktovie, čo v tom je? Ženskú ligu si pre zmenu vybojovala Hela a privítali sme aj ďalšieho nováčika!

23. mája 2019

Posledný turnaj pred vrcholom nášho dvojročného snaženia navštívili skoro všetci reprezentanti, asi aby predviedli, čo predvedú v Nemecku... A predviedli. Niektorým sa darilo lepšie, iným menej - ďalší rekord zase vytvoril (kto iný ako) Jojo! Naposledy sme písali o jeho dvojfarebnej sérii, dnes sa mu podarilo pridať ďalšiu farbu. Nahral 150 bodov! Existuje totiž pravidlo, že ak hráč získa 148 bodov v prvom alebo druhom kole, získava možnosť hodu ešte jedným diskom... A to dokázal. Také čosi sme tu fakt ešte nemali! V ženskej lige sa opäť ukázala Lucia a - vyhrala. Druhá liga opäť skončila po základej časti, ale potešiteľné, že nám pribudol ďalší nováčik - Samo!

15. mája 2019

Po dlhšom čase sme sa opäť dostali ku klasickému stredajšiemu turnaju, dve predchádzajúce stredy nám skrížili sviatočné májové dni... Rovnako po čase sa objavil aj Johnny a zdá sa, že absencia mu neubrala na výkonnosti - spoločne s Danom statočne prenasledovali bravúrneho Joja, ktorý opäť prekonal 1300 bodov. Johnny sa nakoniec prebojoval až do finále, ale tam Jojo samozrejme nezaváhal a získal svoje jubilejné 10. víťazstvo v roku! A navyše dosiahol náš nový rekord: jeho zápis obsahuje iba 2 farby - ružovú a červenú, to znamená, že v žiadnom kole nehral pod 120 bodov! Pomaly sa blíži čas, keď jeho zápis bude celý v červenom... V ženskej lige nemala konkurenciu Danka a k ženskému triumfu navyše pridala aj víťazstvo druholigové...

24. apríla 2019

Turnaj, ktorý nasledoval tesne po našom bujarom a dá sa povedať, že aj úspešnom výlete na Marekove narodeniny spočiatku ničím mimoriadnym neprekvapil. Jojo zahral svojich obvyklých 1300 (opäť aj s jednou mínuskou). Lucia excelovala v lige žien a víťazom druhej ligy sa stala po dlhšom čase Klára. Zaujímavejšie to začalo byť vo finálovej časti, keď sa Jojo nedostal ani do finále. Ďalším prekvapením sa stal Rado, ktorý vyradil Dana. Bohužiaľ vo finále už nestíhal na Tona a Jojo uchmatol aspoň tretie miesto...

10. apríla 2019

V apríli sa nám zatiaľ podaril len jeden turnaj, pretože sme sa začiatkom mesiaca vybrali opäť do Ostravy a hoci sme nepochodili priveľmi dobre, predsa len Jojo situáciu zachránil a získal nám bronzovú medailu. Oveľa lepšie sa nám darilo cestou domov, pri návšteve pivovaru... Čo sa Jojovi nepošťastilo v Ostrave, perfektne mu vyšlo teraz doma: 1321 bodov je presne to, čo zahral aj naposledy a na čo sme od neho zvyknutí! Vo finále sa ho tentokrát pokúšal zlomiť Dušan, no bohužiaľ... Do ženskej ligy si opäť prišla po víťazstvo Danka a keďže nás bolo presne osem, nebolo treba hrať druhú ligu...

27. marca 2019

Dnes sa mohol zrodiť nový mužský slovenský rekord - všetko tomu nasvedčovalo až do posledného kola... Dovtedy Jojo nehodil pod 120, lenže práve v tom záverečnom mu to už nevyšlo a nedostal sa ani nad 100! Škoda. V každom prípade to bola výborná hra a Jojov štandardný výkon - nad 1300. My ostatní sme hrali tiež štandardne (ďaleko za ním) a zaujímavosťou môže byť aj to, že nikto neskončil pod hranicou 1000 bodov... Ženskú ligu opäť vyhrala Lucia a druholigovým šampiónom sa stal tentokrát Rado.

20. marca 2019

V turnaji, ktorý sa niesol v znamení troch jednotiek (111. v poradí) sa nezrodilo žiadne prekvapenie, ak nerátame to, že Jojovi chýbali do tisíctristovky iba 2 body, ostatným oveľa viac... Dokonca aj poradie po finálovej časti je skoro zhodné s tým, ktoré priniesla základná časť. Dalo by sa povedať, že to bol nudný turnaj, našťastie bolo deň predtým v kalendári Jozefa! A ani sme sa nemuseli veľmi snažiť, aby sme Joja nechali nenápadne vyhrať... Naopak bezkonkurenčné víťazstvá dosiahli v ženskej lige Lucia a v druhej Štefan!

13. marca 2019

V dnešnom turnaji sme sa opäť museli uchýliť k osvedčenému víťazovi, ale v základnej časti sme ho prenasledovali hneď dvaja a on bol z toho taký nesvoj, že neprekonal ani svoju (už) štandardnú métu. Naopak celkom kuriózna situácia vznikla v boji o druhé miesto - rovnaký počet bodov, ba aj rovnaký najvyšší zisk! Takže o "striebornom" hráčovi nakoniec rozhodol vyšší počet štyridsiatok... Prvýkrát v tomto roku sa hral aj druholigový turnaj, aj keď z postupujúcej štvorice zostala len trojica a aj tá nevydržala až dokonca. Vo finálovom rodinnom súboji (otec & syn) predsa len zvíťazila mladosť. A na záver - napriek tomu, že Lucia hrala v ženskej lige sama, hrala naplno a zaslúžene posunula svoj osobný (a tým pádom aj ženský národný) rekord aspoň o bodík - na 1211 bodov.

6. marca 2019

Do marcových turnajov sme vykročili s pomerne výraznou zmenou - Jojovi sa konečne nepodarilo vyhrať. V základnej časti všetko zvládol ako obyčajne a opäť prekonal 1300 bodovú hranicu (čo začína byť preňho štandardom), ale v druhom kole finálovej časti narazil na súpera, ktorý mal tentokrát viac šťastia! Takže sa vo finále ocitla absolútne nečakaná dvojica Boris a Tono. Tomu druhému šťastena priala aj naďalej a získal svoje druhé tohoročné víťazstvo. V ženskej lige si so všetkými súperkami najlepšie poradila Barbora. Napriek tomu, že dnes nás bolo pomerne veľa vyraďovací turnaj sa nikomu hrať nechcelo. Diplom si teda zaslúžene odniesla Hela za skvelých 1035 bodov!

27. februára 2019

Druhý mesiac končí a v našom rebríčku sa nedeje nič prekvapivé - Jojo pokračuje vo svojich výkonoch nad 1300 bodov, my sa všetci snažíme mu to sťažiť aspoň vo finálovej časti, ale ani tam Jojo nezaváha! Ešteže je tu ženská liga, kde tentokrát zamiešala poradím Lucia a jednoznačne zvíťazila. Ostatným dievčatám sa akosi nedarilo a žiadna z nich sa nedostala nad hranicu tisíc bodov... Do druhej ligy "postúpilo" až šesť hráčov, ale ani jednému sa nechcelo bojovať ďalej, takže "titul" získal Míchal, ktorý skončil v základnej časti na 9. mieste! Aspoň sa minuli diplomy...

20. februára 2019

Jojo, zdá sa, si zvykol pobývať nad hranicou 1300 bodov... Dnes sa ho snažili dobiehať viacerí, ale náskok vyše stovky bodov hovorí o Jojovej forme asi za všetko. Nezaváhal ani vo finalovej súťaži a veselo zvyšuje svoj náskok v počte víťazných turnajov, aby ho nikto neohrozil ani keď sa prestane v lete zúčastňovať. Rovnako sa dobre darí v ženskej lige, hoci teraz mala veľkú konkurenciu v Hele. Naopak Rado zvíťazil v druhej lige s absolútnym prehľadom!

13. februára 2019

Ako vidno z tabuľky tento týždeň sa opäť úžasne darilo Jojovi a ako už zopárkrát - znova prekonal hranicu 1300 bodov. Aj stoštyridsiatok nasúkal požehnane... Nám ostatným sa na rovnakej úrovni darilo akurát nadávať a zdá sa, že dnešný turnaj bol v tejto "disciplíne" skutočne výnimočný! Jojo tak mohol s kľudom Angličana (resp. Holanďana) a prehľadom získať ďalšie víťazstvo. V ženskej lige Danka stále nenachádza konkurenciu a zvyšuje si zbierku diplomov... A konečne zostal aspoň jeden účastník druhej ligy a... zaslúžene ju vyhral. Dokonca skoro nováčik - Janko!

6. februára 2019

V novom mesiaci sme začali hneď pekne z kraja a pomerne v hojnom počte. V bojoch o prvé miesto to tentokrát Jojo nemal tak jednoduché pretože okrem zdatného súpera v podobe Johnnyho mal dosť problémov aj sám so sebou. Napriek tomu, že Johnny podal veľmi vyrovnaný výkon na Jojove kiksy (dva mínusy) to nakoniec tesne nestačilo. Vo finále sa stretli sa samozrejme znova, ale ani tam Jojo nekazil toľko, aby prehral. Ženská liga aj naďalej zostáva kráľovstvom Danky a druhú ligu sa tento rok stále nepodarilo resuscitovať...

30. januára 2019

Máme za sebou už jednu dvanástinu roka a nám sa zatiaľ podaril len druhý turnaj. Napriek tomu sa však zvýšila účasť a dokonca sme privítali aj ďalšieho nováčika. Na špici štartovného poľa opäť kráľoval Jojo s 200 bodovým náskokom a opäť prekonanou hranicou 1300 bodov. Víťazstvo si nenechal újsť ani vo vyraďovacej časti. Mimochodom sme dnes vyskúšali aj 3 nové dosky a tie v ženskej lige najlepšie vyhovovali Danke.

16. januára 2019

V posledných dňoch minulého a na začiatku nového roka sme boli azda až príliš zaneprázdnení šúľanou takže sme sa k prvému turnaju v roku 2019 dostali trochu s meškaním... Navyše to nebolo slávne ani s účasťou... Z majstrov Slovenska neprišiel nikto a z ostatných medailistov ten psychický tlak vydržali len strieborní z družstiev - Kšinná B. A keďže väčšia časť z nich zase po základnej časti dala prednosť pivárni, všetku zodpovednosť musel niesť v boji s nemajstrami Johnny. Neuniesol a v miniturnaji o prvé miesto v 1. lige nakoniec skončil tretí. Lepšie sa darilo Danke v ženskej lige, ktorá aj vďaka ďalšiemu 144 bodovému zásahu vo svojej kariére získala 1. miesto v ženskej lige...

© 2017 • antonas • Všetky práva vyhradené