21. decembra 2022

Posledný turnaj v roku 2022 sme odohrali iba pár dní pred Vianocami. Jojo ešte chcel uchmatnúť Dušanovi aspoň rekorda roka, no zaváhal až v poslednom kole (jeho jediný pokus pod 120 a obdivuhodný výkon - 1330 bodov). Škoda! V každom prípade však vyhral nielen základnú, ale ja finálovú časť. A samozrejme má aj najviac prvenstiev v štatistike. V ženskej lige opäť vyhrala Danka - 14. víťazstvo = najlepšia v roku 2022. V druhej lige sme odohrali iba základnú časť, kde sa najlepšie umiestnila Hela. Kadečo iné, štatistické si môžete prečítať tu... Máme za sebou ďalší rok a tešíme sa na ďalšie turnaje. Všetkým krásne Vianoce a Nový rok!

14. decembra 2022

Tretí adventný turnaj sa niesol v znamení narodeninovej oslavy, takže možno aj preto sa nám nedarilo tak ako naposledy. Oslávenec síce začal stoštyridsiatkou, ale potom to už s ním šlo z kopca. Len trochu lepšie výsledky (ale nie príliš) dosahovali aj ďalší... Okrem Joja - ten ako jediný pripomenul ako sme hrali pred týždňom. Vo finálovej časti sa všetko dosť pomiešalo a niekto sa dostal z hĺbky pomerne vysoko, iní sa naopak prepadli až na dno. Vrátila sa však ženská liga a vo veľkom štýle - vyhrala Danka a zlepšila ženský rekord roka na 1169 bodov. Úžasné! Víťaza druhej ligy nepoznáme - súperi sa definitívne rozišli za stavu 5:5!

7. decembra 2022

Z dnešného bežného turnaja sa nečakane vykľul turnaj mimoriadny - a to vo viacerých smeroch. Najskôr sme si uvedomili, že prišli iba muži! Napriek tomu sme si zaumienili, že posunieme slovenský ženský rekord tohto roka. Snažili sme sa, ale nepodarilo sa - ani muži nedokážu všetko... Aj tak sme však všetci hrali nadštandardne: stačí letmý pohľad na sfarbenie výsledkovej tabuľky - 20% červených políčok znamená, že každý piaty pokus bola stoštyridsiatka! To tu ešte nebolo. Ďalej: hráči na prvých štyroch miestach dosiahli priemer nad 130 - ani takýto vysoký výsledok by nestačil na stupeň víťazov! A ešte napríkad nováčik Marek, ktorý má za sebou iba o čosi viac než 10 turnajov, zahral dnes bez jedinej mínusky! Prekvapenia pokračovali aj vo finálovej časti, kde sme zažili niekoľko napínavých zápasov s viac, či menej nečakaným výsledkom. Najviac všetkých zaskočil Boris, ktorý zo šiesteho miesta nakoniec dorazil až do finále. Jedine tam podľahol (dnes neprekonateľnému) Dušanovi. Ten, okrem jasného víťazstva, skoro opäť dosiahol na tohoročný rekord. Skrátka: výborný turnaj!

30. novembra 2022

S nadšením sme vstúpili do adventu a do tretej turnajovej stovky... Samozrejme opäť s nižším počtom účastníkov (možno musíme jubilejné turnaje oslavovať častejšie). V každom prípade neodrazilo sa to na výkonoch - na prvom mieste sa Jojo blížil k rekordu, chýbalo mu však ešte zopár stoštyridsiatok. Aj tak sa však pohodlne dostal cez 1300 bodov. Ďaleko za ním získal Tono druhú priečku len s náskokom 3 bodov. V ženskej lige tentokrát excelovala Hela, dokonca s rekordom tohto roka - 1155 bodov! Zaujímavá situácia nastala v druhej lige - Jozef a mladší Dano dosiahli rovanký počet bodov. Chtiac-nechtiac museli teda hrať o prvenstvo a Jozef získal svoje prvé (druho)ligové víťazstvo. Výborne!

23. novembra 2022

Museli sme si týždeň počkať na turnaj s poradovým číslo 200, aby to nakoniec bola výborná akcia. Zišiel sa nás po dlhom čase neuveriteľný počet - skoro 20 ľudí. Samozrejme sme to patrične oslávili so šampanským a tortou a množstvom ďalších príjemných občerstveni - veľká vďaka všetkým! Už sme aj odvykli od takého počtu hráčov, takže chvíľu trvalo než sme začali vôbec hrať. Asi sme všetci chceli ukázať, čo sme sa na tých 200 turnajoch naučili a tak padlo až 15 stoštyridsiatok (!) - podelili sa o ne až 6 hráči! To sme snáď ešte nezažili. Víťaz základnej časti Jojo mal namierené možno k rekordu, nezadarilo sa mu však v poslednom kole. Veľmi napínavá bola ženská liga, v ktorej pred posledným kolom jednu hráčku od ďalšej delil iba 1 bod! Z víťazstva sa nakoniec potešila Barbora. Takisto sme po dlhom čase medzi sebou privítali aj deti, opäť jedného nováčika. Zaplnili sme dokonca 8 člennú druhú ligu, ktorú bravúrne druhýkrát vyhral Šimon, nayvše s prekonaním 1000 bodovej hranice! Núdzovo sme vymysleli aj 3. ligu - v nej bez konkurencie exceloval Georg. V prvej lige boli niektoré zápasy naozaj dramatické, iné dosť jasné. Jojo (opäť v starej forme) zaslúžene získal svoje (tiež) jubilejné 15. víťazstvo v tomto roku! Slávnostný turnaj sa vydaril (jediný, kto nevydržal do konca bol notebook). Tu si môžete pozrieť zopár fotiek...

9. novembra 2022

Jojo sa asi rozhodol, že už sme sa zabavili dosť a že sa vráti tam, kam patrí - na prvé miesto. V základnej časti mu chýbalo do 1300 bodov iba 8, kým ostatným viac než 80! A nezaváhal ani vo finálovej časti - každého porazil jednoznačne na nulu. V ženskej lige mala Danka konkurenciu v podobe novej hráčky Sofie. Tá sa hneď dostala do finále druhej ligy, kde ju ale porazil jej mentor - Daniel. Získal svoje prvé skutočné druholigové víťazstvo. Gratulujeme! Ďalší turnaj bude jubilejný - od objavenia šúľanej po dnes budeme mať za sebou 200 stretnutí... Príďte s nami osláviť!

3. novembra 2022

Opäť nás neprišlo veľa, ale nazbierali sme pomerne veľa stoštyridsiatok. Najviac Tono a obhájil svoje základové prvenstvo spred týždňa. Dôležitá je Marekova dosiahnutá méta - vo svojom siedmom turnaji už prekonal hranicu 1000 bodov! Skvelé. V ženskej lige opäť nemala konkurenciu Danka. A zopár prekvapení sa odohralo vo finálovej časti. Johnny do nej nastúpil zo štvrtej pozície a najskôr vyradil prvého Tona a vo finále aj druhého Joja. Bravúrne teda získal druhé víťazstvo za sebou (a celkovo už šieste).

26. októbra 2022

Dnes v menšom počte, ale so staronovým nováčikom Danielom. V základnej časti sa najlepšie darilo Tonovi a dve stoštyridsiatky ho udržali na prvom mieste. Vo finále mu však Johnny nedal šancu a jasne vyhral. V ženskej lige bola jediná účastnička Danka, tým pádom aj bezpečne získala jubilejné 10. víťazstvo. Síce s dvomi zaváhaniami, ale udržala sa nad tisíckovou hladinou.

19. októbra 2022

A máme ďalšieho nováčika... a dokonca zo zahraničia. Druhému valašskému Jirkovi sme prisúdili bojové meno Georg a postupne sme ho zasvätili nielen do tajov turnaja. Všetko zvládol výborne. Jojo si napriek jednému kiksu udržal prvenstvo v základnej časti a dobre sa darilo Šimonovi so šiestym miestom. Ženská liga bola opäť nebohatá a Marie ju hravo vyhrala. Vo finále sa však posunula o dve priečky nahor. Prekvapenie sa zrodilo vo finálovej časti, kde sa Jojo nedostal ani do boja o prvé miesto. Ten zviedli Johnny s Tonom a v koncovke mal viac šťastia ten druhý, aby stal sa prvým... Po dlhšom čase sme zažili aj turnaj v druhej lige, v ktorom exceloval Paľo a získal svoje prvé víťazstvo.

12. októbra 2022

Opäť sa mimoriadne dobre darilo Jojovi - okrem piatich červených políčok prekonal zase aj hranicu 1300 bodov. Takisto druhé miesto získal Johnny s bezpečným náskom a naopak o treťom mieste rozhdol v Dušanov prospech iba jediný bod! V ženskej lige bezstarostne vyhrala Hela. Zo siedmeho miesta sa ale vo finálovej časti vyšvihla až na tretie. Pre zmenu zo stupňov víťazov klesli Johhny na piate a Dušan až na siedme. Dvadsať pukov nás niekedy veľmi dokáže zaskočiť...

5. októbra 2022

V základnej časti sa znovu udialo drobné prekvapenie - nevyhral Jojo hoci prekročil stoštyridsiatku štyrikrát. Bohužiaľ raz neprekročil ani stovku a tak ho o 8 bodov predbehol Tono. Jojo si to však vynahradil vo finále - nedal už nikomu šancu, kým Tono sa prepadol až na štvrté miesto! Medzi ženami sa darilo Hele - nielenže vyhrala ženskú ligu, ale dostala sa až do boja o prvé miesto.

28. septembra 2022

Opäť sme medzi sebou privítali nováčika a dúfame že vydrží dlhšie než tí poslední... Dnešný turnaj sa niesol v znamení pomerne vyrovnaného súboja Dana a Joja. Hoci mal Jojo viac červených čísel (140+), Dano nemal skoro žiadne výkyvy (okrem jednej osmičky všetko nad 127 bodov) a zaslúžene vyhral základnú časť. Vo finále však Jojo nenechal nič na náhodu a získal ďalšie prvenstvo. Spomedzi dvoch žien sa lepšie darilo Danke a nováčik Marek sa hneď dobre zapísal víťazstvom v druhej lige.

21. septembra 2022

Opäť sa náš zišlo viac než málo a turnaj mal stabilne dobrú úroveň. V základnej časti sa nikomu okrem Joja síce nepodarila stoštyridsiatka, dosiahla ju však Hela. Aj to prispelo k jej tretiemu víťazstvu v ženskej lige a najmä k novému ženskému rekordu roka - 1139 bodov. Vo finálovej časti niektorých mužov potrápila Danka, ale žiadne prekvapenie sa nakoniec nekonalo. Ak nepočítame fakt, že nedávny víťaz Boris skončil posledný...

7. septembra 2022

Jesenná časť sezóny začala celkom úspešne ohľadom účasti... Dokonca máme aj jedného nováčika (Mareka) a nového víťaza. Základnú časť s pomerne veľkým náskokom vyhral Boris. Medzi ženami sa opäť najlepšie darilo Danke. Druhú ligu si vybojoval práve nováčik Marek. Prihodilo sa aj čosi, čo sme už dávno nezažili - nechcelo sa nám hrať finálovú časť, radšej sme išli osláviť Borisovo víťazstvo.

29. júna 2022

Posledný turnaj jarnej sezóny sme opäť usporiadali v krčme u Bernarda a opäť nás prišla celá jedenástka. V základnej časti Jojo začal biedne a vlial tak ostatným nádej... Potom už však nezaváhal a s prehľadom vyhral. Boj o ďalšie miesta bol však pomerne tesný. V ženskej lige si odniesla víťazstvo Hela - svojim výkonom vyrovnala tohoročný ženský rekord - 1133 bodov. A v druhej lige porazila všetkých mužov Marie. Čakajú nás prázdniny a tvrdá príprava na jeseň!

22. júna 2022

Konečne sa nám podarilo usporiadať turnaj v krčme u Bernarda. A kupodivu nás prišlo aj dosť veľa, takže sme sa ledva pomestili. Z troch žien si najlepšie viedla Danka a opäť vyhrala ženskú ligu. Jojovi sa opäť podarilo zdolať 1300 bodov a zbytok finalistov nechal ďaleko za sebou. tentokrát nezaváhal až do konca a vyhral celý turnaj.

8. júna 2022

Dnes bol v mnohom výnimočný turnaj. Najmä preto, že sme mali až dvoch nováčikov! Jedna z nich - Olinka - pricestovala až ČR a hrala veľmi dobre, získala hneď 3 stovky! Druhý nováčik - Vlado - získal stovku síce až v poslednom kole, ale zato vyhral 3. ligu, ktorú sme kvôli nemu narýchlo a prechodne vytvorili! V ostatných súťažiach sa dá tiež hovoriť o prekvapeniach - medzi ženami po dlhom čase zvíťazila Hela, druhú ligu dotiahol do víťazného konca Šimon! A základnú časť ovládol ako obyčajne Jojo, ale tentokrát si vo finále neporadil s Johnnym.

1. júna 2022

Pokúsili sme sa využiť dobré počasie a zahrať si mimo klasických priestorov. Bohužiaľ chyba komunikácie zapríčinila, že sme nakoniec museli trocha improvizovať a turnaj sme odohrali na dvore. V príjemnej atmosfére, aj keď vo výrazne nižšom počte a bez ženského zastúpenia. Pravdepodobne poveternostné podmienky zapríčinili, že sme akosi nedávali štyridsiatky (až na jednu, úplne na záver). Základ vyhral Dano, pred Tonom, po finále sa však poradie vymenilo. Druhú ligu vyhral bez drámy Paľo.

25. mája 2022

Opäť sme sa stretli vo veľkom počte a dokonca aj ženská súťaž mala viac než jedného-dvoch účastníkov. Spomedzi nich si najlepšie viedla Marie a získala ďalšie prvenstvo. Zostávajúce ženy zviedli súboj o víťazstvo v druhej lige a lepšie sa darilo Danke. V základnej časti opäť kraľoval Jojo, ktorý ako jediný prekonal 1300 bodovú hranicu, aj keď Johnny mu stúpal na päty - akurát mu nepomohlo jedno zaváhanie a mínuska. Najlepší dvaja sa stretli aj vo finále a Jojo ani tentokrát nezaváhal.

11. mája 2022

Tentokrát sa nám príliš nedarili stoštyridsiatky, ale súboj o prvenstvo v základnej časti bol až do konca napínavý a Dano vyhral len veľmi tesne! Druhé víťazstvo medzi ženami si vybojovala Marie a opäť máme nového víťaza druhej ligy - po takisto tesnom boji a len rozdielom 2 bodov si ho udržal Paľo. Vo finále sa stretli dvaja najlepší zo základu a Tono začal dosť zhurta - zahral celú stovku. Aj tak sa však bojovalo dlho a Dano podľahol až v poslednom zápase.

4. mája 2022

Dnešný turnaj sa odohrával v znamení Jojovho útoku na slovenský rekord, čo sa mu aj vyrovnaným výkonom darilo. Nevyšlo... možno ešte jedna-dve stoštyridsiatky a bolo by. Nevadí. V ženskej časti opäť vyhrala Danka a máme aj nového víťaza 2. ligy. Stal sa ním nováčik Daniel! Vo finálovej časti bohužiaľ museli odstúpiť Jojo s Dušanom, takže o víťaza nakoniec bojovali Johnny s Borisom. Po úvodnej remíze víťazstvo získal Johnny.

27. apríla 2022

Najväčším prekvapením posledného aprílového turnaja bol tohtoročný rekord v účasti - dosiahli sme magické číslo 13. Rovnako dobré boli aj výkony - v prvej päťke sa všetky udržali nad hranicou 1200 bodov, kúsok ďalej (až za 1300) sa posunul celkový víťaz Jojo. Ale vo finále to nemal celkom ľahké. Ženskú ligu vyhrala opäť Danka a spomedzi (až) štyroch účastníkov druhej ligy si najlepšie viedla Hela.

20. apríla 2022

Dnešný turnaj nám zase priniesol jedno prekvapenie - v podobe mladého muža, ktorý si prišiel vyskúšať šúlanú, čo nám prinieslo obrovskú radosť. Všetci sme sa snažili zasvätiť ho, čo najlepšie do tajov našej obľúbenej hry. Snáď príde aj nabudúce, lebo talent určite má... Pre zmenu sme nezaznamenali ženskú účasť a možno aj preto sme sa vo výkonoch nijak zvlášť neprekonávali. Po štandardných výkonoch najvyššie priečky obsadili Ostratice a svoje prvé miesto v základnej časti uhájil Jojo aj vo finále. Nič viac, nič menej.

13. apríla 2022

Napriek tomu, že máme za sebou náročný celodenný (ba až nočný) turnaj svetového významu, stretli sme sa aj dnes. Niektorí nevládali ani prísť, niektorí vládali prísť, ale nevládali vyhrať... Najviac vládal Johnny, ktorý jediný zahral stoštyridsiatku (dokonca dvakrát) a tak si zaslúžene odniesol víťazstvo aj v základnej aj vo finálovej časti. Medzi ženami sa odohral tvrdý súboj až do posledného kola - v ňom bola o 4 body body lepšia Danka a preto celkovo skončila o 3 body pred Helou! Hádam po Veľkej noci budeme vládať prísť (prípadne hrať) viacerí...

6. apríla 2022

Konečne nás prišlo viac ako desať (možno preto, že sa blíži Bánovský šúľanec), dokonca sa obohatila aj ženská liga. A práve v nej došlo k príjemnému prekvapeniu - svoje prvé víťazstvo dosiahla Marie, ktorá sa k nám pridala celkom nedávno. Na Valašsko odchádza aj ďalšie prvenstvo - v druhej lige si ho vybojoval tiež nováčik - Jirko. A posledné prekvapenie dotiahol do konca Dušan: najskôr vyhral po skvelom výkone základ, keď dokonca vytvoril nový slovenský rekord roka - 1346 bodov. Nezaváhal ani vo finálovej časti a pripísal si svoje prvé tohoročné víťazstvo. Super! Tešme sa na sobotný Bánovský šúľanec...

23. marca 2022

Zišli sme sa v najvyššom počte tento rok, ale desiatku sme ešte neprekonali (stále sa iba rozbiehame). Zažili sme však posuntie tohoročného slovenského rekordu na hranicu 1337 bodov. Dokázal to samozrejme Jojo veľmi dobrým a vyváženým výkonom - rovnováhu sme mu pomáhali udržať viacerí... A aj keď vyhral rozdielom skoro 100 bodov, veľmi dobre mu sekundoval Dušan. V ženskej lige dominovala zase Danka a v druhej lige nedal nikomu šancu Vlado (napriek tomu, že stále iba začiatočník...) Vo finále sa stretli dvaja najlepší zo základu a po náročnom súboji vyhral Jojo.

16. marca 2022

Po trojtýždňovej pauze sme sa opäť stretli a potešiteľná správa je, že sa dvojnásobne rozrástla ženská liga (marec je aj mesiac knihy). Hneď sa zvýšila aj úroveň a dočkali sme sa nového ženského rekordu roka - 1133 bodov. Dosiahla ho víťazka ženskej ligy Danka. Muži rekord neprekonali, ale víťaz základnej časti opäť prekročil hranicu 1300 bodov. Jojo udržal svoje víťazstvo aj po tvrdom boji vo finále, hoci Johnny s ním držal krok až do úplneho záveru. Ďalšie zápasy boli zaujímavé, ale žiadne prekvapenie nepriniesli.

23. februára 2022

Sedem statočných prišlo aj dnes - a konečne v tomto roku máme aj víťazku ženskej ligy! Skvelým výkonom sa ňou stala Danka. V základnej časti tentokrát kráľoval Jojo (ako sme boli zvyknutí vlani) a hneď urobil rekord roka - 1310 bodov. Zbytok štartovného poľa urputne bojoval o umiestnenie vo finálovej časti, pretože jeden bol od začiatku navyše. V druhej lige zostal nakoniec Boris sám a pokojne uhájil prvenstvo. Jojo samozrejme v dnešnej forme nedal nikomu šancu a obhájil víťazstvo tiež.

16. februára 2022

Ďalší tohoročný pokus o turnaj už vyšiel lepšie - prišlo nás 7 a po finálovej časti sa jasne vykryštalizovali obidve ligy. Základnú časť vyhral Dano s pomerne veľkým náskokom. Finalová štvorica zviedla celkom zaujímavé zápasy a na piedestál sa nakoniec vrátil Jojo. Druholigový titul sa nepodarilo obhájiť Tonovi - uchmatol mu ho bravúrne Boris. Bohužiaľ ani tentokrát sme ešte nenašli víťazku ženskej ligy.

9. februára 2022

Aj keď s drobným (niekoľko týždňovým) meškaním a na nie prvý pokus sme sa konečne dopracovali k úvodnému turnajú nového roka. Dokonca nás ani zatiaľ neprišlo veľa, ale veríme, že situácia sa (už v najbližší) týždeň zmení. Najmä, keď sa všetci dozvedia, že sa opäť chystajú majstrovstvá sveta... (ale o tom neskôr). Dnes sme museli dokonca oželieť aj ženskú ligu, ale základná časť bola dramatická aj napriek tomu. Vyhral ju s prehľadom Jojo (to sme čakali), zatiaľ čo boj o druhé miesto bol neuveriteľne tesný - rozdieľ 4 body. A pre zmenu: "boj" o posledné miesto s rovnakým prehľadom vyhral Tono s náskokom 1133 bodov pred všetkými, ktorí neprišli. Takže máme aj víťaza druhej ligy - v tabuľke vidno, ako sa (neskorší víťaz) sám so sebou natrápil, aby cenný titul získal. Vo finále 1. ligy vyhral Johnny a možno začal novú tradíciu...

© 2017 • antonas • Všetky práva vyhradené