13. decembra 2023

Prvý, posledný a jediný turnaj v decembri sa najlepšie vydaril Jojovi... ale iba v základnej časti. Zahral bravúrne - hneď na začiatku 148, ani hra pod 120, celkový zisk 1351 bodov! A predsa vo finále podľahol po dlhom a vyrovnanom boji Danovi (6:4). V ženskej lige si opäť odniesla víťazstvo Hela (celkovo štrnáste v tomto roku). Druhá liga zostala pre Danku a Paľa, ale keďže Marek odišiel, nemal Paľo s kým bojovať a vyhral. Ďalší rok máme za sebou a kto má chuť všetky výsledky a štatistiky sú tu.. Všetko dobré v roku 2024!

29. novembra 2023

Dnes sme sa zmohli iba na základnú časť, ale všetkým zúčastneným sa darilo mimoradne. Štvrtina výsledkov sú stoštyridsiatky a len dve(!) mínusky! Víťazný Jojo dosiahol svoj druhý najlepší výsledok v tomto roku a ženskú ligu s prehľadom ovládla Hela, ktorá sa vo finále nakoniec prebojovala až na tretie miesto. O prvé bojoval Tono, ale aj keď viedol 4:0, pokojnejší Jojo nakoniec opäť zvíťazil.

22. novembra 2023

Po úspešnom a veľmi príjemnom výlete za hranice sme sa opäť stretli doma (a v pomerne veľkom počte). Nečakaným a fantastickým bonusom bola Šimonova oslova životného jubilea - zjedli a vypili sme všetko. V základnej časti sa nič mimoriadne nestalo, až na to, že najúspešnejšia žena tohto roka (Hela) sa nedostala do prvej ligy. Vyhrala však druhú a ženský piedestál patrí Danke. Víťaza základnej časti Boris nepustil ani do finále, tam si však neporadil (s teraz už poraziteľným) Jojom. A na mladého jubilanta sme pri rozdávaní víťazstiev akosi pozabudli - ale aspoň mu všetci želáme veľa športových úspechov...

8. novembra 2023

Po dušičkovej pauze sme vyšli z hrobov a nevychádzali sme z údivu nad niektorými výkonmi: nedá sa povedať, že by sa Jojovi nedarilo, ale zdá sa, že dávať pod 120 je už pre nás nič. Kdekomu sa totiž darilo lepšie - buď dali viac štyridsiatok alebo mali vyrovnanejšie výkony. Prekvapenie prišlo aj v ženskej lige - kde Hela prekonala ženský rekord roka výkonom 1199 bodov! Za zmienku stojí aj kúsok, ktorý sa podaril Tonovi - tretíkrát za sebou zvíťazil... To sa zatiaľ podarilo len Jojovi (v tomto roku 4× a v minulom dokonca 6×) - môžme vytvoriť novú kategóriu. Na druhú ligu nás bolo málo, takže víťaz základnej časti nemal koho poraziť... Možno o 2 týždne, keď sa vrátime z Kloboukov.

25. októbra 2023

Valaši neprišli a tak nás bolo pomenej. Na kompletnú prvú ligu to však stačilo, dokonca sme mali hneď aj jasnú víťazku ženskej ligy - Hela bojovala sama so sebou a zvíťazila! Jojovi sa tiež v základnej časti darilo a dosiahol super výkon - 1343 bodov! Nie je to síce žiadny rekord, ale určite nadštandard. Nevyšlo mu to však vo finále, kde prehral už v druhom kole s neskorším víťazom Tonom. Tomu sa cestu k zlatu (skoro úspešne) snažila prekaziť Hela.

18. októbra 2023

Vďaka veľkej valašskej výprave sme zažili (asi) rekordnú návštevnosť tohto roka. Zišlo sa nás dohromady 14 a odohrali vcelku zaujímavý turnaj. Ženskú ligu len o pár bodov ovládla Danka a získala svoje jubilejné (10.) víťazstvo. Boj o prvenstvo v základnej časti bol ešte tesnejší - Dušan vyhral o jediný bod! V druhej lige tentokrát hralo 6 hráčov, čo prinieslo trochu chaos do hracieho systému, ale dohrali sme. Presné výsledky už sme skompletizovali a vieme, že vyhrala Marie. Pridala sa tak k úspešným ženám, ktoré už získali vavríny za druhú ligu! A veľké presuny nastali aj vo finále: Dušan spadol až na piatu priečku a naopak Tono sa zo šestky vydriapal až na vrchol. Zvyčajný víťaz Jojo, dnes skončil na bronze... Skvelý turnaj!

11. októbra 2023

Aj tentokrát sme oslavovali. Barbora všetkých príjemne prekvapila aj svojou prítomnosťou aj veľmi vhodným doplnkom nášho bufetu. Hneď sa nám hralo veselšie a na oslávenkyňu sme trochu pozabudli, najmä ženy, ktoré ju nechali v ženskej lige úplne na konci. Avšak spamätali sa hráči druhej ligy a dopriali jej zaslúžené víťazstvo. Takže predsa len šťastný koniec! Rovnako dobre to dopadlo aj pre Joja - základnú časť síce s náskokom vyhral, ale vo finále ho Dušan potrápil...

4. októbra 2023

V dnešnom turnaji padlo až 10 percent stoštyridsiatok, čo nebýva často. Základnú časť nečakane vyrovnaným výkonom vyhral Tono a zastavil sa na hranici presne 1300 bodov. Potom však očakávane prehral hneď v prvom kole a nakoniec skončil až šiesty. Naopak až zo štvrtého sa na vrchol dostal Dano. V ženskej lige vyhrala Danka a zase sme hrali aj druhú ligu - v jej finále sa stretli najstarší a najmladší. Zvíťazila starecká múdrosť... ako inak?

27. septembra 2023

Veľká oslava a dobrý turnaj - s priemerným ziskom 1200 bodov! Bohužiaľ niekto dostal nápad, že si nalejeme, až keď padne mínuska. A ako na potvoru nikto to nedokázal, takže sme čakali 4 kolá. Ale ja potom sme zahrali už iba dve! Neuveriteľné... Súboj o prvé miesto bol tiež napínavý do konca - Jojo vyhral len o jeden (!) bod. Ženskú ligu opäť ovládla Hela a Danke zostalo bezpečné víťazstvo v 2. lige. Vo finále nezaváhal Jojo, ale prekvapil Marek na 4. mieste. Na oslávenca sme akosi zabudli a nechali sme mu posledné miesto. Nech je aspoň zdravý!

20. septembra 2023

Jeden týždeň sme z organizačných dôvodov museli vynechať, ale možno práve preto sa na druhý septembrový turnaj dostavilo pomerne veľa hráčov. S dojmami zo svojich prvých MS sa prišli podeliť Valaši, takže sme (radi) začali trochu neskôr. Víťazkou ženskej ligy sa stala majstrovským výkonom Marie (žiadna mínuska!). Jojo naopak jedenkrát zaváhal a tak svojim trom prenasledovateľom neušiel príliš ďaleko. Vo finále síce tiež zopárkrát zakopol, ale vlastne bezpečne znova vyhral. Tentokrát sa opäť dostalo aj na druhú ligu a s tromi gentlmenmi si hravo poradila Danka.

6. septembra 2023

Prázdniny máme za sebou a pred sebou novú sériu turnajov. Hneď na úvod sme začali dobre - päť hráčov sa podelilo o 13 stoštyridsiatok! Základ vyhral Jojo (prekonal dokonca 1300 bodov). V ženskej lige tesne vyhrala Hela a celkovým víťazom je ako obvykle Jojo.

28. júna 2023

Posledný turnaj pred letnými prázdninami a pred Majstrovstvami sveta, ktorých sa bohužiaľ tentokrát nezúčastime! Nevadí, hádam ešte bude príležítosť... Na záver sa nás zišlo veľa, a hoci všetci nedohrali bolo fajn. V základnej časti vďaka menšej chybe vyhral Dušan a ženskú trofej si odniesla opäť Danka. Nečakaná je štvrtá pozícia zriedkavého, ale zlepšujúceho sa hráča z Moravy - Petra. Prekvapenie prišlo aj vo finále, keď Boris najskôr vyradil Tona a potom porazil aj Dušana - z trojky jednotka! Druhú ligu vyhral oslávenec Paľo... Strteneme sa po prázdninách!

14. júna 2023

Opäť trochu smutný turnaj, pretože sa ho nezúčastnila žiadna dáma... Napriek tomu sme sa snažili ovládnuť svoj slovník a sústrediť sa najmä na hru. To druhé nám išlo lepšie - svedčí o tom aj tabuľka - každý hráč sa dostal nad priemer 1000 bodov! Vo finálovej časti sa nám konečne podarilo dodržať pravidlo: Kto oslavuje - nech vyhrá! Bez problémov teda (a zaslúžene) vyhral Tono... Všetko najlepšie k meninám!

7. júna 2023

Posledný mesiac pred prázdninami sme opäť zažili rekord - tentokrát v ženskej lige posunula Danka ženský rekord roka na 1191 bodov. Super. Muži hrali vyrovnane, ale bez mimoradných výsledkov. Základnú časť vyhral Jojo a obhájil prvenstvo aj vo finále proti Danovi. V druhej lige sa lepšie darilo Paľovi než Šimonovi.

31. mája 2023

Toto bol mimoradny turnaj! Okrem toho, že nás opäť bolo veľa, dosiahli sme aj nečakané výsledky. Dušan a Johnny sa len na pár bodov priblížili k hranici 1300 bodov, to je skvelé. Ešte nečakanejší je však výkon Joja - zahral rekordných 8 stoštyridsiatok (to tu ešte nebolo!) a najmä prvýkrát v histórii našich turnajov prekonal hranicu 1400 bodov!!! Zrodil sa tak nový absolútny slovenský rekord - 1403 bodov. Gratulujeme. V ženskej lige si ďalšie víťazstvo pripísala Hela a druhú ligu vyhral Jirka.

24. mája 2023

Po úspešnom návrate z Kloboukov sme si zase zahrali doma. Druhú ligu vyhrala suverénne Danka a v ženskej sa zase darilo Hele. Základná časť nepriniesla žiadne prekvapenie... všetci podali svoje štandardné výkony a na prvé miesto sa dostal Dano. Nedarilo sa mu naopak vo finálovej časti, kde excelovali Boris a Dušan. Boris nakoniec vyhral, čo je naozaj mimoriadne, pretože začínal ako piaty v základe.

10. mája 2023

Trochu smutný turnaj - pretože sa nezúčastnila žiadna dáma. Zostali sme sami, ale snažili sme sa - svedčí o tom aj fakt, že nikto z celej sedmičky neklesol pod tisícbodovú hranicu! A zahrali sme len veľmi málo mínusiek... Z trojice bojovníkov o prvé miesto v základnej časti vyšiel najlepšie Tono (asi vďaka nepochopiteľnej začiatočnej stoštyridsiatkovej šnúre). Dostal sa až do finále, kde sa našťastie ubránil Romanovi (v poslednom čase nie častému účasníkovi). O týždeň sa ide Valašských Kloboukov...

3. mája 2023

V dnešnom prvomájovom turnaji sme privítali s niekdajšou detskou majsterkou Klárou. Prišla si zaspomínať a keby sa hrala detská liga, určite by ju vyhrala. Ženskú ligu tentokrát ovládla Danka a základnú časť celkovo vyhral Jojo (opäť nadštandardným výkonom - čosi nad 1300 bodov). Prekvapenie sa však odohralo vo finálovej časti - Joja zastavil Johnny (hoci v základnej skončil o 4 priečky za ním). Víťazné ťaženie mu však nevyšlo až do konca - v boji o prvenstvo podľahol Tonovi. Druhá liga sa tentokrát vo finálovej časti nehrala - zvíťazil Šimon kontumačne...

26. apríla 2023

Dnes sa nám nedarili štyridsiatky! Možno preto, že neprišiel Jojo... možno aj preto sme sa nesnažili, keďže sme nemali s kým bojovať. Darilo sa však Marekovi, ktorý sa vyštveral až na tretiu priečku v základnej časti a predbehol viacerých, služobne starších a zaslúžilých hráčov! Ženskú ligu si veľmi dobrým výkonom zaistila Hela a vo finále sa už po niekoľkýkrát stretli Dano s Johnnym. Dnes to do víťazného konca dotiahol Dano.

19. apríla 2023

Opäť nás posilnili priatelia z Valašska a opäť priviedli nováčika. A opäť (ako sa to už stáva zvykom) nováčik vyhral druhú ligu! Aj keď v základnej časti zahral najmenej bodov... V ženskej lige sme sa konečne zachovali ako správni gratulanti - Hela ku kvetine dostala aj víťazstvo! Jojo dnes nevyviedol žiadny rekord, ale bez väčšieho zaváhania vyhral aj základnú, aj finalovú časť.

12. apríla 2023

Po nutnom oddychu (Bánovský šúľanec bol dosť náročný) sme sa zase stretli a prekvapenie nacystal Jojo - akoby mu nestačilo víťazstvo na "šúľanci", tentokrát pridal rekord roka - 1355 bodov! Konečne - snažil sa o to už dosť dlho... a dve štyridsaťosmičky sme tu už dávno nemali tiež. Z toho jedna bola po druhom kole, takže Jojo mal šancu ju dokonca prekonať. Možno inokedy. Darilo sa samozrejme aj ďalším, o čom svedčí pomerne veľké množstvo štyridsiatok. Ženskú ligu bezpečne opäť vyhrala Danka.

29. marca 2023

Posledný tréning pred druhým vrcholom celej sezóny - najlepšie sa v základnej časti darilo Jojovi a Danovi, keď obaja pokorili hranicu 1300 bodov. Prekvapenie (ostatným aj samému sebe) pripravail Jojo tým, že nakoniec skončil na štvrtom mieste. Porazili ho obaja finalisti, z ktorých sa lepšie darilo Danovi, čím získal svoje tretie víťazstvo v tomto roku. V ženskej lige zahrala menej mínusiek Danka a vyhrala.

22. marca 2023

Dnešný turnaj sa dá nazvať pánskou jazdou - muži sa nemali pred kým predvádzať, takže sme nezažili žiadne mimoriadne výkony. Za prekvapenie možno snáď považovať Dušanovo prvé miesto v základnej časti, ale vo finále si už Jojo nedal nič uchmatnúť. Hoci... Johnny ho dosť potrápil.

15. marca 2023

Po veľmi dlhom čase sme zase radi privítali kamarátov z Moravy a jedného nováčika z Ostratíc. V hojnom počte sa odohrala nielen ženská, ale aj tentokrát aj druhá liga. V tej ženskej sa Hela zlepšila o 2 bodíky a znova vyhrala. Vo finále druhej ligy, po rodinnom súboji si víťazstvo odniesol Jirko. V základnej časti vyhral Jojo ale dnes boli jeho výkony kolísavejšie (dokonca s jednou mínuskou). Napriek tomu ho nikto nepredbehol a so všetkými súpermi si poradil aj vo finále.

8. marca 2023

Turnaj, ktorý sme usporiadali k MDŽ najlepšie začal Dano - prvých 5 kôl samé stoštyridsiatky! Potom však prišla nešťastná trinástka - dokonca mínusová! Kým sa stihol vrátiť do formy, bol koniec základnej časti a predbehol ho Jojo. Ten vyrovnanými výkonmi dokonca prekona hranicu 1300 bodov (konečne - snaží sa o to od začiatku roka...). Dano získal druhú priečku pri rovnosti bodov len vďaka vyššej stoštyridsiatke. Ženskú ligu si ako darček k MDŽ darovala Hela pekným výsledkom - 1111 bodov. Jojo sa nedal od Dana poraziť ani vo finále a získal svoj tretí triumf. V druhej lige sa lepšie darilo Paľovi proti staronováčikovi Emilovi (ten však bol lepší v základnej časti).

15. februára 2023

Valentínsky turnaj sa niesol v ružovej farbe výsledkovej tabuľky. Bohužiaľ sa ho zúčastnila iba jedna žena a muži sa zachovali naozaj gentlmansky: nechali ju vyhrať ženskú ligu! Takže si Hela odniesla zaslúžené víťazstvo. V hlavnej súťaži sa tentokrát neudiali žiadne prekvapenia a prvé miesto v základnej časti obhájil Jojo aj vo finále.

8. februára 2023

Turnaj sa niesol v znamení ženskej dominancie. V základnom kole vyhrala Danka a k tomu vytvorila nový ženský rekord roka - 1152 bodov. Medzi mužmi sa nedialo nič dramatické, bezpečne vyhral Jojo, ale nepodarilo sa mu prekonať 1300 bodov. Neštandardne však dopadla finálová časť - Danka si v troch kolách svojou šikovnosťou a šarmom poradila s každým chlapom, ktorý sa jej priplietol do cesty. A odniesla si svoje prvé víťazstvo v prvej lige!

1. februára 2023

Dnešný turnaj začal nepochopiteľnou sériou stoštyridsiatok - keď ich Tono nahádzal v prvých piatich kolách, nechápal to asi nikto, a najmenej on sám... V druhom polčase už dal však iba jednu a spoločne so slabým siedmym kolo to vynieslo iba rekord roka - 1349 bodov. To sa asi tak čoskoro nezopakuje. Horšie to pre rekordéra dopadlo vo finálovej časti, keď sa tradične prepadol až na 4. miesto. Naopak opäť sa blysol Daniel a práve zo 4. miesta získal svoje druhé tohtoročné víťazstvo. Ženskú ligu vyhrala Hela a nechýbalo veľa a vyhrala by aj celkovo.

25. januára 2023

Opäť sa k nám dostavila delegácia z Valašska a Marie vyhrala ženskú ligu. Ďalšie prvenstvo si odniesli z druhej ligy, kde sa vo finále stretli dvaja Jurovia (samozrejme pod krycími menami). V prvej lige sa opäť zrodil rekord roka: dosiahol ho Dušan prekonaním magickej hranice = 1301 bodov. A po dramatickom finále si tesne víťazstvo vybojoval Daniel. Na prvé miesto sa dostal až zo štvrtého...

18. januára 2023

V druhom turnaji tohto roka sa neudialo nič mimoriadne, okrem zaujímavého výsledku na koci tabuľky - dvaja hráči s rovnakým počtom bodov. V ženskej lige sa lepšie darilo Danke. A po víťazstve v základnej časti sa Jojo teraz nenechal nikým zaskočiť - suverénne vyhral svoj prvý tohtoročný turnaj. Za zmienku ešte stojí, že sa posunuli oba tohoročné rekordy, ale to sa dalo čakať: rozbiehame sa...

11. januára 2023

Do roku 2023 sme vykročili skutočne vo veľkom štýle. V prvom rade k nám zavítali dvaja noví hráči! Navyše prišli spoza hraníc a tento jav by sme pomaly mohli nazývať valašskou kolonizáciou... Jeden z nich sa hneď na prvý pokus prebojoval do finálovej osmičky (aj keď trochu technicky), ďalší vyhral druhú ligu (našťastie v nej porazil len svojich krajanov). A k tomu všetkému Marie vyhrala ligu žien! Napriek štyrom štyridsiatkam základnú časť nevyhral Jojo, ale vyrovnanejší Dušan. Čakali sme, že Jojo si to vynahradí aspoň vo finále, no tam sa nedostal - vyradil ho neskorší prekvapivý víťaz Boris. Medzi očakávané, ale predsa len prekvapenie počítame aj 2 nové slovenské rekordy roka.

© 2017 • antonas • Všetky práva vyhradené