15. decembra 2021

Na posledný turnaj v tomto roku sme museli kvôli všeobecne známym celosvetovým problémom čakať skoro mesiac. Nakoniec sme ho za maximálneho dodržania absolútneho utajenia odohrali ilegálne na neznámom mieste! Bohužiaľ sme utajenie doviedli k takej dokonalosti, že niektorí súťažiaci miesto turnaja nenašli a neprišli... Ostatní sme si celkom dobre zahrali, ale ku koncu finálovej časti sme zabudli kvôli čomu tam vlastne sme a tak v tabuľke chýba posledný výsledok.

17. novembra 2021

Štátny sviatok sme patrične oslávili a základná časť sa nevyznačovala žiadnou drámou - Jojove stabilné stoštyridsiatky už berieme ako samozrejmosť. Ženskú ligu vyhrala tentokrát Danka a aj potom išlo všetko normálne, až na finále...To bolo naozaj dramatické a za stavu 5:5 potreboval Tono hodiť ľahšiu dvojku, aby sa dotiahol na Jojovych 84 bodov a stav by zostal 6:6. Alebo bola možnosť trafiť sa do štvorky a vyhrať. V poblúznení skúsil náhodnú štvorku a vyšlo to - vyhral konečným stavom 7:5! Naozaj prekvapenie a ďalší úspešný pokus o postupné zosadenie Joja z trónu...

3. novembra 2021

Zišli sme sa šiesti a odohrali sme základnú časť bez väčších prekvapení. Pred finálovou časťou sme však trochu zmenili hrací systém a zabudli sme zapísať niektoré výsledky... Keď si na ne spomenieme, doplníme všetko potrebné. V každom prípade si pamätáme, že konečne sa podarilo poraziť Joja, tentokrát to vyšlo Johnnymu!

27. októbra 2021

Dnešný večer bol skvelý vo vicerých smeroch. Po dlhom čase nás prišlo veľa, po polroku sa opäť odohral turnaj v druhej lige, znovu nás navštívili priatelia z Moravy, apod. Kopu zaujímavosti priniesli aj výsledky: prekvapenie sa zrodilo aj v ženskej lige - vyhrala ju Dominika, ktorá je ešte vlastne iba nováčik! Hneď za ňou skončila ako ďalší nováčik Marie... O prvé miesto v základnej časti sa bojovalo do úplneho konca a nakoniec sa oň podelili až dvaja hráči. Vo finále prebehlo niekoľko veľmi dramatických zápasov a tentokrát to Jojo nemal so ziskom desiateho víťazstva v roku až tak ľahké ako doteraz. A víťazom druhej ligy sa stala Lenka, ktorá porazila oboch svojich mužských súperov. Fantázia!

20. októbra 2021

Dnes síce bojovalo o prvé miesto v základnej časti až 5 vyrovnaných hráčov, ale nikomu sa nedarilo príliš mimoriadne. Svedčí o tom nízky počet stoštyridsiatok alebo dve mínusky v hornej časti tabuľky... Jojo vyhral - ale len s veľmi malým náskokom. Lepšie to bolo s Dankou, ktorá zahrala jeden zo svojich lepších turnajov a pripísala si ďalší triumf.

13. októbra 2021

Po dlhšom čase sa nás zase zišlo toľko, že sme potrebovali všetky hracie dosky z nášho fondu. Dokonca nás opäť poctili návštevou aj kamaráti z Valašska, hoci kvôli šúľanej museli kúpiť nové auto... Marie navyše zaznamenala kopu úspechov: prekonala hranicu 1000 bodov, dostala sa do finálovej osmičky a skončila tam ako najlepšia žena! Oficiálne ženské víťazstvo si tentokrát pripísala pre zmenu Hela. V súboji o prvé miesto nakoniec asi rozhdol vyšší počet štyridsiatok. Všetko sa však premiešalo vo finálovej časti, kde z prvej štvorice nezostal kameň na kameni - a 1. miesto si zaslúžene odniesol Johnny...

6. októbra 2021

Prvý októbrový turnaj sa vyznačoval najmä nízkou účasťou. Avšak konečne sa objavil Jojo aj s Lenkou - a obaja prispeli k vyššej úrovni. Jojo začal zhurta - 148 bodov - aby sme nezabudli s kým máme dočinenia. A neskončil len pri tom. V piatom kole dal 148 bodov už v druhom kole, takže dostal možnosť ešte jedného hodu. Ten s pokojom uložil do dvojky! Dokázal to, čo sa mu už raz podarilo (ešte v roku 2019) - 150 bodov! My ostatní sme tiež nejako dohrali (so stratou 10 a viac bodov) a verili sme, že mu situáciu skomplikujeme aspoň vo finále. Jojo oboch svojich súperov porazil na nulu a zaslúžene vyhral celý turnaj. V ženskej lige získala ďalšie víťzstvo Danka.

22. septembra 2021

Dnešný turnaj bol zase niečím výnimočný. Po dlhom, nepredstaviteľne dlhom čase sme opäť privítali hostí zo zahraničia. Dokonca nováčikov! Marie a Jura prišli z Valašska a spestrili a zvýšili našu (v poseldných časoch biednu) účasť. Veríme, že sa im zapáčilo a stretneme se ešte zopárkrát - u nás, alebo možno aj u nich. Víťazstvo si opäť odniesol Tono (tentokrát aj v základnej aj vo finálovej časti). Medzi ženami sa dá povedať, že Hela mala vlastne šťastie - Marie ako nováčik zostala za ňou len o 3 body!

8. septembra 2021

Dnes sa nás nezišlo veľa, ale turnaj bol opäť zaujímavý a dá sa povedať, že aj trochu dramatický. Zmena sa udiala na prvých priečkach v základnej časti - tentokrát prvé miesto s prehľadom ovládol Dano. Ženská víťazka sa tiež zmenila - dnes zase Danka. Finálová časť sa takisto kvôli nižšiemu počtu hráčov zredukovala a Dano v dobrom výkone bohužiaľ nepokračoval. Svoje prvé víťazstvo v roku získal Tono.

1. septembra 2021

Presne so začiatkom školského roka vyštartovala aj jesenná časť našej sezóny. Nebolo nás síce veľa, ale dá sa povedať, že to vyvážila kvalita... Boj o prvé miesto pripomínal posledný turnaj pred pred prázdninami akurát obaja aktéri zvýšili počet štyridsiatok... Zvíťazil zase Tono, ale netešil sa dlho. Vo finálovej časti nakoniec kraľoval Johnny, ktorý sa zo štvrtého miesta dopracoval až na prvé! Ženy sa finálovej časti nezúčastnili, víťazstvo si tentokrát odniesla Hela.

30. júna 2021

Posledný turnaj pred veľkými prázdninami nám priniesol okrem iného aj jedného nováčika. Nedohral síce celý turnaj, ale dôležité je skúsiť. Boja o víťazstvo v základnej časti sa nakoniec zúčastnili len Dano a Tono. Každý dal po jednej štyridsiatke a tak o víťazovi rozhodli ďalšie "drobné" výsledky. Tono ich nazbieral viac... Na finálovú časť už nikto nemal chuť, takže sa nakoniec bojovalo len o prvenstvo. Tentokrát to lepšie zvládol Dano. Medzi ženami sa v poslednom čase opakujú len dve mená - dnes sa viac darilo Danke. Uvidíme, či sa po prázdninách uvidíme...

23. júna 2021

Dnes to spočiatku vyzeralo, že turnaj skončí v pivárni kvôli nízkemu počtu záujemcov, nakoniec však prišli traja horúci favoriti a odtiahli ostatných od chadného piva. A horúco bolo aj počas všetkých desiatich kôl. O víťazovi základnej časti rozhodlo až to posledné. Jojo sa snažil znížiť svoju stratu 17 bodov a urobil skoro maximum - nahral 144 bodov, Tonovi stačilo získať 128... Bohužiaľ nahral iba 126 a prehral o 1 bod! Aj tak tu však máme udalosť, ktorá sa doposiaľ na Slovensku neudiala - dvaja hráči v jednom turnaji prekročili hranicu 1300 bodov! V playoff to už zaujímavé nebolo - Jojo s prehľadom a bez váhania vyhral. Ženskú ligu bez problémov ovládla Hela. A nielenže bez problémov, ale ešte aj so slovenským ženským rekordom roka, ktorý posunula na hranicu 1135 bodov!

9. júna 2021

S pribúdajúcim teplom nás chodí menej a ani dnes tomu nebolo inak. Obľúbená druhá liga zase nemala hráčov. V ženskej lige sa lepšie darilo Danke a základnú časť po sérii štyridsiatok vyhral Tono. Dobre mu to išlo ešte aj v prvom kole playoff a vyhral kontumačne. Po rodinnom súboji sa pochopiteľne dostal až do finále, ale Johnny s ním žiadne príbuzenské vzťahy nemá a vyhrať ho nenechal. Zaslúžene si odniesol zlato on!

2. júna 2021

Dnes sa nás zišlo presne osem, takže opäť nemáme víťaza druhej ligy. Ba aj v ženskej lige to bolo od začiatku dosť jednoznačné a všetci, ktorí tipovali Helu prejavili výbornú znalosť problematiky. V základnej časti exceloval opäť Jojo (hoci s jednou mínuskou...) a v pohode prešiel aj playoff. Jediné, čo ho trápilo (okrem šoférovania) bolo to, že mu chýbali tri body do 1300. Za zmienku stojí však fakt, že Hela sa zo siedmeho miesta vyšplhala až na piate!

26. mája 2021

Posledný májový turnaj bol trochu s menšou účasťou, ale prišiel k nám nováčik Peter. V ženskej lige si prvé miesto vybojovala Hela a navyše posunula ženský slovenský rekord tohto roka na hranicu 1122 bodov. Základnú časť s prehľadom vyhral Dano (asi preto, že urobil menej kiksov než jeho jediný prenasledovateľ Johnny). Vo finálovej časti nakoniec zabojoval tiež a prvé miesto si dal k narodeninám.

19. mája 2021

Konečne oficiálny turnaj a s veľmi dobrou účasťou. Mohli sme teda odohrať aj druhú ligu. V nej nakoniec zvíťazila Hela, ktorá obsadila druhé miesto v lige ženskej. Tam zase vyhrala Danka. Prekvapenie sa však konalo v prvej lige. Jojo bez váhania vyhral základnú časť s tým, že ani v jednej hre nešiel pod 120. To žiadne prekvapenie nie je! Vytvoril aj nový (tentokrát regulérny) slovenský rekord roka - 1370 bodov - na to sme tiež zvyknutí... Nedostal sa však do finále, kam ho nepustil Dano; ten ale v boji o víťazstvo tesne podľahol Johnnymu!

23. apríla 2021

V apríli sme sa stretli len raz. Ale stálo to zato! Veľmi dobre nastavený prišiel Jojo (pretože nešoféroval) a hral naozaj výborne. V základnej časti dosiahol opäť úžasný súčet - 1331 bodov. V druhej polovici sme to bohužiaľ oslavovali častejšie než bolo treba, takže ani nie sme si istí správne zapísanými výsledkami. V každom prípade si, ale všetci pamätáme mimoriadnu udalosť - Jojo nevyhral (asi preto, že nešoféroval). V poslednom zápase Dano vydržal dlhšie! Aj to sme oslávili...

2. marca 2021

Jediný (a na dlhšiu dobu zase posledný) turnaj v marci bol tentokrát so skromnou účasťou, ale zato s celkom dobrými výsledkami. Jojo opäť prekonal 1300 bodovú hranicu a vďaka nadmernému občerstveniu sme akosi poplietli záver - Boris musel v poslednom kole hrať na 2 stoloch naraz! Kupodivu raz dokonca aj vyhral a vybojoval si tak striebornú medailu.

25. februára 2021

Posledný februárový turnaj už sa ani nedá nazvať ilegálny. Prišlo nás viac ako kedysi pred povinnými prázdninami a turnaj bol fakt super. V ženskej lige si na svoje predchádzajúce úspechy zaspomínala Lucia a Jojo ako domáci pán nenechal nikoho na pochybách. Jasne nám dal najavo, kto je domáci pán...

17. februára 2021

Stretli sme sa na veľmi neobvyklom mieste a na domácej pôde sa veľmi neobvyklým víťazom stal Roman. Pravdupovediac sme si všetci mysleli, že šúľanú už aj zabudol hrať... A, aha ho! V základnom kole skončil síce až druhý, ale vo finálovej časti už nám nedal šancu. Dobre nám tak! V ženskej lige opäť bohatá účasť a vyhráva Danka.

10. februára 2021

Tentokrát sa nám podarilo zdvojnásobiť účasť v ženskej lige! Prišla aj Lucia a zvíťazila. Medzi mužmi Jojo zase unikol, základnú časť s prehľadom vyhral, ale nevytvoril žiadny mimoriadny rekord. Aj tak však stojí jeho 1333 bodov za povšimnutie. Finálovú časť sme opäť pojali systémom každý s každým a ukázalo sa, že to nebol asi veľmi dobrý nápad. Ku koncu už sme toho mali poniektorí naozaj dosť a ledva sme dohrali. Pre finalistov to však bolo napínavé - opäť sa až v poslednom kole stretli dvaja najlepší a hralo sa skutočne o prvé miesto. Víťazstvo pri rovnosti bodov pripadlo Jojovi vďaka vyhratému vzájomnému zápasu. Opäť sa podarila jedna stovka a opäť tretí Dano nahral viac bodov, než prvý Jojo... A opäť nevieme, o čom to svedčí!

3. februára 2021

Podarilo sa nám zorganizovať ďalší turnaj, tentokrát s menšou učasťou, ale o to výživnejšou... Neuveriteľne sa v základnej časti darilo Jojovi a po deviatom kole mal priemer cez 140 - všetci sme sa tvárili, že mu držíme palce, aby to udržal (stačilo mu hodiť 121). Ale asi práve naša zvýšená pozornosť mu zväzovala ruky a podal svoj najslabší výkon dňa. Aj tak však dosiahol slovenský absolútny rekord, ktorý však vzápätí sám spochybnil podaním protestu proti sebe samému - hralo sa totiž iba na 2 stoloch. Trojčlenná komisia zložená z jeho nezaujatých súperov teda rozhodla, že je to aspoň rekord neoficiálny, keďže na súťaž prišiel ako jediný autom. Ešte sa opýtame nejakého Holanďana... Ženskú ligu opäť bezkonkurenčne vyhrala Danka. Jojo však stále nemal nič isté - vo finálovej časti sme totiž zvolili systém každý s každým a vyhrať mal šancu každý (aj Jojo). Po prvých dvoch kolách to vyšlo tak, že to tretie bolo ozaj veľké finále. Vyhral Jojo. Za zmienku však stojí hned prvá hra zo zápasu o 3. miesto (zvýraznená pre istotu tmavšou farbou) a ešte fakt, že Jojo potreboval na prvé miesto celkovo menej bodov, než Dano na druhé... Ešte sme sa nerozhodli, o čom to svedčí!

27. januára 2021

Dlho sme sa nestretli na šúľanej, našťastie sa v nežnejšej časti nášho osadenstva našiel rozumný hlas, ktorý nám povedal to, čo nám mohlo napadnúť už dávno. Hlas sme vypočuli a na prvom novoročnom turnaji sa stretlo 6 hráčov, 3 dosky a nejaké drobné občerstvenie. A bol to nakoniec dosť dramatický turnaj - po prvom polčase viedol s prehľadom Dano, no po fajčiarskej prestávke prebral iniciatívu Jojo, aby to dotiahol až do víťazného konca (navyše cez hranicu 1300). Máme prvého tohoročného víťaza, rovnako ako v ženskej lige, kde sa Danke veľmi nedarilo, napriek tomu suverénne zvíťazila! Blahoželáme...

© 2017 • antonas • Všetky práva vyhradené